Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
SANAT
30/11/2019

Efsane Fame müzikali, 10-15 Aralık tarihlerinde West End’den İstanbul’a geliyor

Fame müzikali, 10-15 Aralık tarihleri arasında sadece sekiz performans için 22 kişilik oyuncu, 11 kişilik teknik ekip, dört kişilik müzisyen kadrosuyla Zorlu PSM’de izleyicilerle buluşacak.

Popüler kültür tarihinin efsaneleri arasında yer alan Fame müzikali, 75. yılını kutlayan Yapı Kredi ana sponsorluğunda hayallerinin peşinden koşan herkese ilham vermek için orijinal kadrosuyla Londra’nın dünyaca ünlü müzikal sahnesi West End’den İstanbul’a geliyor. 30. yıl turnesinde, dansın tüm coşkusunu yaşatacak 80’lerin unutulmaz ikonu müzikal, 10-15 Aralık tarihleri arasında sadece sekiz performans için 22 kişilik oyuncu, 11 kişilik teknik ekip, dört kişilik müzisyen kadrosu ile Zorlu PSM’de Turkcell Sahnesi’nde izleyicilerle buluşacak. Michael Gore imzalı şarkısı Fame'le hafızalara bir daha çıkmamak üzere kazınan müzikal, 1980 yapımı filmiyle New York Performans Sanatları Okulu öğrencilerinin hikayesini bizlerle buluşturmuştu.
 Bu sansasyonel film, dansın özgür ruhunu aşk, romantizm, hırs ve ihtirasla örülü hikayesini ekrana taşımıştı. Vizyona girdiği dönemde altı dalda Akademi Ödülleri’ne, dört dalda ise Altın Küre Ödülleri’ne aday olan yapım, “En İyi Orijinal Şarkı” ve “En İyi Film Müziği” dalında Akademi Ödülü'nü, “En İyi Orijinal Şarkı” dalında ise Altın Küre Ödülü'nü kazandı. Fame’in beyaz perdede nesillere ilham veren hikayesi ise, bir dönem TRT’nin de yayınladığı altı sezonluk dizisiyle televizyon dünyasına damgasını vurdu. Film; İsveç, Polonya, Çin, Fransa, İngiltere, ABD, Avustralya, İrlanda, Güney Kore, Brezilya ve Kanada başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında izleyicilerle buluşurken, Broadway ve West End’de bilet satış rekorları kıran müzikaliyle ise sahneye taşındı. Yönetmenliğini ve koreografisini Nick Winston’ın üstlendiği Fame müzikali, Keith Jack ve Jorgie Potter’a ek olarak hepsi birbirinden yetenekli isimlerden oluşan bir ekibi bir araya getiriyor. Hep bir ağızdan “I’m gonna live Forever!” demek isteyenler bu eşsiz deneyimi kaçırmasın!