Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
31/08/2021

Yeni Cinderella uyarlaması Amazon Prime'da seyirciyle buluşacak

Modern bir müzikal uyarlama olan Cinderella filmi, 3 Eylül'de Amazon Prime'da seyirciyle buluşacak. Klasik versiyonlarından farklı bir yol izlenen filmde Cinderella bu kez bir butikte çalışıyor olacak.

Cinderella masalını bilmeyen yoktur herhalde. Ancak daha önce Cinderella'nın hikayesini dinlememiş ya da izlememiş olanlar için Amazon Prime yepyeni bir müzikal uyarlama ile geliyor. Bugüne kadar Anna Hathaway, Selena Gomez, Hilary Duff ve Drew Barrymore gibi dev isimlerin canlandırdığı Cinderella rolünü yeni uyarlamada bu kez Camila Cabello üstleniyor. Üvey ailesiyle beraber yaşayan fakir bir kızın büyülerin yardımı ile prensi kendine aşık etmesini izleyeceğiniz filmin oyuncu kadrosunda iddialı isimler var. 24 yaşındaki Küba asıllı Amerikalı şarkıcı Camila Cabello’nun ilk oyunculuk deneyimini sergileyeceği filmde iyilik perisini Billy Porter, üvey anneyi Idina Manzel, üvey kardeşleri Maddie Baillio ve Charlotte Spencer, prensi Nicholas Galitzine, kralı Pierce Brosnan ve kraliçeyi Minnie Driver oynuyor.

 Son zamanlarda masallardan uyarlama filmlerin müzikal olması oldukça popüler oldu. Emma Watson'ın başrolü oynadığı Beauty and The Beast (2017) buna bir örnek olarak gösterilebilir. Selena Gomez'in Cinderalla'yı canlandırdığı Another Cinderella Story (2008) ve Gemma Craven'ın başrol oynadığı eski bir film olan The Slipper and The Rose (1978) gibi Amazon'un Cinderella'sı da bir müzikal olarak karşımıza çıkıyor. Cinderalla'nın öğrenci olduğu ve para kazanmak için garsonluk yaptığı modern versiyonu ya da evde hizmetçi olarak zorla çalıştırıldığı klasik versiyonlarından farklı bir yol izlenen filmde Cinderella bu kez bir butikte çalışıyor. Evet, külkedisi bir kere daha üvey annesinin ve kız kardeşlerinin zalimlikleriyle uğraşacak; ama bu kez onu, hayallerinin peşinde koşan, hırslı ve güçlü bir genç kadın olarak izleyeceğiz. Cinderella, Pitch Perfect serisiyle tanınan Kay Cannon tarafından yazıp yönetildi. Filmin görselleri, atmosferi ve teması Viktorya tarzında karşımıza çıkıyor. Büyük süslü elbiseler ve eski tarz evler ile farklı bir havaya bürünen film, 3 Eylül'de Amazon Prime'da seyirciyle buluşacak.