Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
04/12/2017

TRON: Legacy Light Cycle, yeni Lego Ideas projesi olarak 2018'de raflarda

Bir başka Lego Ideas projesi daha raflardaki yerini almak üzere. TRON: Legacy Light Cycle, önümüzdeki sene satışta olacak. 


Bildiğiniz gibi Lego Ideas, dünyanın en başarılı Lego modelcilerinin bir araya gelerek kurduğu bir ekip. Seçilen fikir piyasada satışa sunulduğunda fikir sahibi satışlardan ve lisans gelirlerinden yüzde 1 pay alıyor. Bu ekibin kendi projesi olan pek çok Lego modeli bugün raflarda satın alınabilir halde bulunuyor. Lego Ghostbusters arabası, Lego Simpsons evi, Jeep Rubicon replikası, Apollo 11 Saturn-V ve Women of NASA, bu projelerin yakın dönemdeki en iyi örneklerindendir. Yakında tüm bunlara TRON: Legacy Light Cycle eklenecek. 20’li yaşlarının başındaki iki kardeşin (BrickBros UK) fikri olan Lego, önümüzdeki sene raflardaki yerini alacak.
Tron ışıklı bisikleti, Disney'in Tron Legacy filminden ilham alınarak üretilimiş. Bu güzellik, bir Sam Flynn minifigürü ve filmdeki kafes tabanı andıran bir kaideyle geliyor; bu sayede ışıklı bisikletinizi sergileyebiliyorsunuz. Işıklı bisiklet bir mini figürün kolaylıkla üstüne oturması için elverişli tasarlanmış. Ayrıca kullanıcı için kontrol konsolu, iki gidon ve bisikletin güç seviyesini gösteren ışıklı göstergeler de bulunuyor. Sam Flynn mini figürü Tron elbisesiyle takım olarak geliyor ve sırt kısmına ekstra detay olarak yerleştirilmiş lazer diskiyle tamamlanıyor. Işıklı bisiklet kaidesine kolaylıkla yerleştiriliyor ve siyah, transparan mavi ışık detaylarıyla Tron filmindeki efektin bir benzerini yaratıyor. Turkuvaz jantlar da son detay olarak ekleniyor.