Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
10/05/2021

LEGO, Star Wars’un 50. yılı şerefine R2-D2'yu güncelledi

Bugüne onlarca farklı temada Star Wars setini satışa çıkaran LEGO, Star Wars evreninin en sevilen robotu R2-D2'yu, Star Wars’un 50. yılı nedeniyle güncelledi. Yeni R2-D2, 2 bin 315 parçadan oluşuyor.

LEGO ile Star Wars arasındaki işbirliği oldukça eskilere dayanıyor. İlk Star Wars temalı LEGO seti 1999’da piyasaya çıkan X-Wing olmuştu. O günden bugüne onlarca farklı temada Star Wars setini satışa çıkaran Danimarkalı şirket, Star Wars evreninin en sevilen robotu R2-D2'yu, Star Wars’un 50. yılı nedeniyle güncelledi. R2-D2 modelinin 2021 yinelemesi, LEGO figürünün önceden yayınlanmış sürümlerinin tasarımına sadık kalınarak, onu özel kılan bazı ayırt edici ayrıntılarla birlikte geliyor.

 


 

2 bin 315 parçadan oluşan R2-D2, geri katlanabilen orta ayak, döner başlık ve uzatılabilir bir ön ambar ağzına sahip. Geri katlanabilen orta ayak, düşerek durma konumundan sürme konumuna geçişi sağlarken, döner kafa ve yükselen periskop ile manzarayı keşfetme imkanı veriyor. Ek olarak, Luke Skywalker’ın ışın kılıcı başın etrafındaki bir bölmede gizleniyor. 1 Mayıs’ta satışa sunulan bu güzellik, küçük bir R2-D2 figürü olan bir ayaklığı ve plaketi ile gelecek.