Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
15/05/2019

Sıcak’tan olgun bir ilk albüm: 19/4 Mevsim

2015 yılında Kemal Çetkin, Taner Öztonbul ve Altuğ Coşkun’un bir araya gelmesiyle kurulan Sıcak, 10 şarkılık ilk albümleri 19/4 Mevsim’i müzikseverlerle buluşturdu. 


Kurulduğu günden beri bestelerini müzikseverler ile buluşturmayı hedef haline getirmiş bir topluluk olan Sıcak, bugüne kadar beş adet tekli yayınlamıştı. Grup, şimdi de ilk albümleri "19/4 Mevsim"  ile müzikseverlerin karşısında. Bestelerin tamamı grubun solisti Kemal Çetkin'e ait olan albümdeki tüm şarkıların düzenlemelerini Kemal Çetkin (Vokal-Gitar-Piyano) Taner Öztonbul (Davul) ve Altuğ Coşkun (Gitar) yaptı. Albümde gruba bas gitarda Toygun Uğur Tosunoğlu, kemanda Besme Lazar eşlik etti.
 


Albüm şarkılarının sözlerindeki soyut etkiyi somut gerçeklik ile harmanlayıp oluşturduğu kontrast etkiye, müziğinde gitar ve davula, keman ve piyano ile verdiği kontrast etki ile destek veren grubun müziğinde, çağdaş tınıların yanı sıra beslendiği kültürün de etkisi görülüyor.  
 

 

Albümün ilk video klibi; Konya'nın Karapınar ilçesinde bulunan ve "Dünyanın Nazar Boncuğu" olarak bilinen Meke Dağı ve Krater Gölü'nde çekildi. Gökhan Palas & Yüzdeyüz Film tarafından çekilen klip grubun daha önceki videolarında olduğu gibi yine etkili bir görsel çekiciliğe dayanıyor.