Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
29/09/2021

Türkiye’nin köklü thrash metal gruplarından Ascraeus'tan yeni EP geliyor

Türkiye’nin en köklü thrash metal gruplarından olan Ascraeus, Şubat ayında yayımladığı The End Of Silence” şarkısının ardından yepyeni bir parçayı daha 22 Ekim’de paylaşacağını duyurdu.

Türkiye’nin en köklü thrash metal gruplarından olan Ascraeus, 2021 yılında yeni parçalarını sıralamaya devam ediyor. “The End Of Silence” adlı yeni EP’sine adını veren şarkıyı Şubat ayında yayımlayan grup, şimdi de yepyeni bir parçayı daha 22 Ekim’de paylaşacağını duyurdu. Parçanın henüz ismi açıklanmadı ancak grubun son konserlerinde çaldığı “I Am The One” olma ihtimali yüksek. Bundan tam 30 yıl önce 1991’de kurulan ve ilk albümü “Dare To Live”i 1994’te ve “Red”i de 1997’de yayımlayan Ascraeus, 1999 yılında çıkardığı üçüncü albümü “…Disgust” ile dünya çapında daha geniş kitleleri ulaşmayı başarmıştı.

 

 

 

 

Bu albümden tam 22 yıl sonra taptaze parçasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran grup, ayrıca Disgust’ta en çok bilinen ve konserlerinde seyirciyle birlikte söyledikleri “Chaos In Istanbul” adlı parçasının da yeni kaydını yayımlamıştı. 22 Ekim’de çıkacak yeni EP ile beraber bir sürpriz parçanın daha gelmesi bekleniyor. Ascraeus, yeni EP’nin tanıtım konserini 31 Ekim’de İstanbul’da düzenleyeceği parti tadındaki konserle gerçekleştirecek. Geniş bir setlist ile sahnede olacak olan grup, Kasım ayında da İzmir ve Ankara gibi Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde konserler verecek. Tüm konser detaylarını ve gelişmeleri Ascraeus’un resmi sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.