Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
26.09.2020

Patron Bruce Springsteen'in yeni albümü Letter to You, 23 Ekim'de piyasada

Patron lakaplı Bruce Springteen'in yeni albümü Letter to You, 23 Ekim'de müzikseverlerle buluşacak. Kariyerinin 20. stüdyo albümü için oldukça iddialı demeçler veren Patron, 12 şarkıyla sevenlerini selamlıyor.

Patron Bruce Springsteen'in yeni albümü Letter to You hazır! Bruce Springsteen, sözlerinde adalet ve eğitim sistemine ağır eleştiriler bulunsa da tüm Amerika'nın bağrına bastığı bir halk ozanı. Emek işçisi orta sınıfın dertlerini de çoğu zaman şarkılarında dile getiren ünlü sanatçı, 71 yaşına gelmesine rağmen çalışmaya ve üretmeye tam hız devam ediyor. 2014 yılında grubu E Street Band ile çıkardığı "High Hopes" albümünden sonra solo çalıştığı 2019 albümü "Western Stars" ile hem eleştirmenlerden hem de hayranlarından tam not alan Bruce Springsteen, Western Stars adında bir belgesel filme de imza atmıştı. Western Stars albümündeki tüm şarkıları sevgi, kayıp, yalnızlık ve aile odaklı video kurgularla süsleyen film, geçen sene 25 Ekim'de Warner Bros. etiketiyle vizyona girmişti. Neredeyse tam bir yıl sonra, Springsteen yeni albümüyle herkesi derin düşüncelere daldırmak için geliyor.
 


Yeni albümüyle aynı ismi paylaşan hit single, "Letter to You" albümün duyurusuyla aynı anda, 10 Eylül'de dinleyicilerle buluştu. Albümün ikinci ağır topu "Ghosts" single'ı ise 24 Eylül'de yani Bruce Springsteen'in 71. doğum gününde country rock severlerin beğenisine sunuldu. Letter to You albümünü sadece beş günde, kendi ev stüdyosunda grubu E Street Band ile kaydeden sanatçı, teklilerin çıkışıyla albüm ile ilgili demeçler de verdi. "Albümün duygusal yapısını çok sevdim" diyen Springsteen, "Bu albümü daha önce hiç kaydetmediğimiz bir şekilde kaydettik. Beş gün boyunca stüdyodan çıkmadık ve bütün şarkıları tek seferde çalıp kaydettik, üzerlerine hiç ekleme yapmadık. Hayatımın en güzel albüm kaydı oldu" diye de ekliyor. Letter to You albümünün bir başka dikkat çeken özelliği de albümde Springsteen'in 70'lerde yazdığı ama hiç gün yüzüne çıkarmadığı "Janey Needs a Shooter", "If I was the Priest" ve "Song for Orphans" şarkılarının bulunması. 23 Ekim'de piyasaya sürülecek olan Letter to You albümünü Bruce Springsteen hayranları kaçırmasın.


Bu arada Smashing Pumpkins, yeni albümü Cyr'ı 27 Kasım'da çıkarıyor.