Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
31/10/2020

Smashing Pumpkins, yeni albümü Cyr'ı 27 Kasım'da çıkarıyor

Smashing Pumpkins, 2 yıllık bir aranın ardından yeni albümünü çıkarmaya hazırlanıyor. Shiny and Oh So Bright serisine devam niteliğindeki olan Cyr albümünün çıkış tarihi 27 Kasım olarak duyuruldu.

Zero, 1979 ve Bullet With Butterfly Wings gibi ikonik şarkıları alternatif rock dünyasına kazandıran Smashing Pumpkins’in emekliye ayrılmaya niyeti yok! 2018'de çıkardıkları “Shiny and Oh So Bright Vol. 1 / LP: No Past. No Future. No Sun.” gibi değişik ve uzun isimli albümlerinden sonra sürat kesmeden bir sonraki albümleri için çalışmaya başlayan grup, bu defa tam 20 şarkılık bir duble albümle geliyor. Shiny and Oh So Bright serisine devam niteliğindeki olan Cyr albümünün çıkış tarihi 27 Kasım olarak duyuruldu.
 


Shiny and Oh So Bright serisinin en önemli özelliklerinden biri, daha önce Smashing Pumpkins'ten ayrılmış olan isimler Jimmy Chamberlain ve James Iha'nın gruba yeniden dönüşlerini simgeliyor oluşu. Cyr'da yer alan 20 şarkıdan altı tanesini single olarak yayımlayan grup, çalışkanlıklarının doruklarında gibi görünüyor. Üstelik yayımlanan şarkıların bir bölümü, animasyon dizisi olarak Smashing Pumpkins hayranlarıyla buluştu. Sound olarak birbirlerinden epey farklı olan bu altı şarkıdan en çok dikkat çekeni ise albümle aynı adı taşıyan Cyr oldu. Billy Corgan, şarkıyla ilgili "Bütün dünyaya karşı olan tek bir ruhun, değişen sadakat ve zaman anlayışına serzenişi" derken "Bana göre Cyr, inançla mümkün olabilen ve mümkün olamayan her şeye biraz umut, biraz da küskünlük hissettiren bir şarkı". yorumunda bulunuyor.
 


Cyr'dan yayımlanan şarkıların bir iki tanesi için "Hiç eski güzel Smashing Pumpkins riff'leri yok" gibi yorumlar yapılsa da endişeye gerek yok. Bahsedilen şarkılarda sadece biraz daha elektronik müzik alt yapısı kullanılmış ve bu da günümüz için gayet normal bir durum. Albümün yapımcılığını, grubun has adamı Billy Corgan üstlenirken, şarkıların kayıtları da memleketleri olan Şikago’da gerçekleşti. Cyr, sık sık plak şirketi değiştiren grubun Sumerian Records'tan yayımlanan ilk albümü olacak.


Bu arada yeni AC/DC albümü Power Up, 13 Kasım'da müzikseverlerle buluşuyor.