Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
07/07/2021

660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri DMAX’te ekrana gelecek

Pandemi sebebiyle geçtiğimiz sene gerçekleşemeyen 660. Kırkpınar Yağlı Güreşleri; 9-11 Temmuz'da canlı yayınla DMAX’te sporseverlerle buluşacak.

Dünyanın en eski spor dallarından olan ve 2010 yılında UNESCO’nun İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesi’ne dahil edilen Kırkpınar Yağlı Güreşleri; 660. kez Edirne Sarayiçi’ndeki Er Meydanı’nda efsane karşılaşmalara sahne olacak. Orhan Gazi döneminden beri düzenlenen, ancak pandemi nedeniyle bir yıl ara verilen bu muhteşem etkinlik, bu yıl da ulusal eğlence ve spor kanalı DMAX’te canlı yayınla ekrana gelecek. Edirne Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek Kırkpınar Yağlı Güreşleri; bu yıl pandemi sebebiyle 3'te 1 oranında seyirciyle izlenecek. Bu yıl 3 bin civarında pehlivan katılımının beklendiği 660. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi birbirinden iddialı isimler de başpehlivanlık kemeri için kıyasıya mücadele edecek.

 Kırkpınar Yağlı Güreşleri canlı yayını sırasında ağır çekim ve drone da dahil olmak üzere 12 farklı kamera kullanılacak. Güreş müsabakalarının yayını boyunca yavaş çekimlerle önemli detaylar tekrar ekrana getirilecek; otoriteler ve uzmanlar bu pozisyonlar hakkında görüşlerini bildirecek. Güreşleri DMAX’te ekran başında izleyecek milyonlar, aynı anda birden çok güreşi takip edebilecek, özel saha içi röportajları ve kamera arkası görüntüleriyle er meydanının tüm heyecanını sahanın içindeymiş gibi yaşayacak. 9 Temmuz Cuma günü güreşlerin resmi açılışıyla başlayacak olan canlı yayınlar, Cumartesi ve Pazar günü başpehlivanlık müsabakalarıyla devam edecek. DMAX, Pazar günü gerçekleşecek 660. Kırkpınar Ağalık İhalesini de canlı yayınla ekranlara getirecek.