Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
01/07/2019

Korku antolojisi Into the Dark'tan yeni bölüm: Culture Shock

Son yılların en önemli korku sineması yapımcılarından Blumhouse'un desteğiyle hayata geçirilen Into the Dark'ın 4 Temmuz'da ekrana gelecek yeni bölümünde konu, 4 Temmuz Kutlamaları"" olacak.


Antoloji diziler son 10 senedir televizyonlara adeta damga vurmuş durumda. Twilight Zone ve Amazing Stories gibi kökeni eskiye dayanan bu yapımlar, birbirinden bağımsız bölümlerle her seferinde yeni hikayeler anlatan bir yayın geleneğini temsil ediyorlardı. 2010’ların ilk yıllarında antoloji diziler özellikle de American Horror Story’nin yakaladığı başarıyla ekranlara yeniden demir attı. Bunlardan bazıları tüm hikayesini bir sezon sürecinde anlatıp tamamlarken, bazıları da -klasikler gibi- her bölümde farklı kadrolarla farklı hikayeler anlatmaya devam etti. Buna en güzel örnek olarak Black Mirror’u gösterebiliriz.


Into the Dark serisi de HULU kanalının antoloji yapımı; ancak konsepti çok farklı. Korku temalı bir dizi olan Into the Dark, her ay sadece bir bölüm yayınlanıyor. Dizinin ilham kaynağıysa ABD’de kutlanan bayramlar ve özel günler. Örneğin ekim ayında Cadılar Bayramı, aralık ayında Noel, şubat ayında Sevgililer Günü gibi konseptlerde bölümler yayınlıyorlar ve her ay o süreçte kutlanan hangi özel gün varsa o günün etrafına harika bir korku hikayesi örüyorlar. Bu ay, ABD’nin “özgürlük günü” olarak kabul edilen 4 Temmuz Kutlamaları konseptli bölümü yayınlanacak. “Culture Shock” adı verilen bölümün korku teması, son dönemde iyiden iyiye tırmanmış olan Amerika – Meksika sınırı gerginlik olacak. Into the Dark’ın bu bölümünü seyrettikten sonra size tavsiyemiz önceki aylarda yayınlanan bölümlere de bir göz atın.