Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
16/07/2021

Unutulmaz anime Sailor Moon Crystal, Netflix kütüphanesindeki yerini aldı

Anime atağını sürdüren ve kataloğuna pek çok anime yakım ekleyen Netflix, 2014'te yayımlanmaya başlayan efsane anime dizi Sailor Moon Crystal'ı uluslararası kataloğuna soktu.

Orijinal dizisinin 20. yılının şerefine, mangasına daha sadık kalınarak yapılan Sailor Moon Crystal, 1 Temmuz itibari ile Netflix ekranlarındaki yerini aldı. Ancak ülkemizde ne zaman ekrana gireceği hakkında şimdilik net bir bilgi yok. Uzun zamandır hayranları tarafından izlenen ve oldukça sevilen serinin dördüncü sezonu geçtiğimiz aylarda Eternal adıyla iki film olarak gösterime girmişti ve sizler için tanıtmıştık. Toei Animation Stüdyoları’ndan 2014 yılında çıkan Sailor Moon Crystal’ın birinci ve ikinci sezonunun yönetmenliğini Munehisa Sakai yaparken üçüncü sezonun yönetmenliğini Chiaki Kon üstleniyor. Serinin senaryosunu Ultraman'den tanıdığımız Yūji Kobayashi yazmış. Müzikler ise Yasuharu Takanashi tarafından hazırlanmış.
 


Naoko Takeuchi'nin tüm dünyada ünlenmiş mangasının adaptasyonu olan Sailor Moon Crystal'ın ilk iki sezonu animasyonların oldukça hızlı olmasından dolayı eleştrilere maruz kalmış ve senaryodaki açıklıkları ile pek sevilmemişti. Ana karakterlerdeki değişiklikler serinin eski hayranlarını üzmüş ve yapım kötü notlar almıştı. Ancak üçüncü sezonda kendini affettiren Toei Animation Stüdyoları, animasyonları geliştirmiş;  karakter tasarımlarını elden geçirmiş, anime izleyiciler tarafından sanki yepyeni bir şov olarak görülmüş ve sevilmişti. Genellikle genç kızlara hitap eden bir anime olmasına rağmen bütün dünyada, her yaştan insana kendini izletmeyi başarmış olan Sailor Moon, Türkiye'de de büyük başarılar yakaladı ve hayranlarının gönlünü çalan bir anime oldu.