Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
15/11/2023

Leonard Bernstein’ın hayatını anlatan Maestro filminden fragman

Bradley Cooper'ın efsanevi Amerikalı orkestra şefi Leonard Bernstein'ın hayatını konu alan yeni filmi Maestro, 20 Aralık'ta Netflix ekranlarında olacak. Filmden yayımlanan fragman beklentileri büyütmüş durumda.

25 yaşındayken New York Filarmoni Orkestrası'nın başına geçen efsane besteci Leonard Bernstein‘ın hayatına odaklanan Maestro filmi, 20 Aralık’ta Netflix ekranlarında olacak. Film, Netflix tarafından büyük ve korkusuz bir aşk hikayesi olan nitelendiriliyor. Leonard Bernstein’ın Felicia Montealegre Cohn Bernstein ile olan ilişkisini merkezine alan filmde; Leonard ve Felicia'nın 1946'da bir partide tanışmaları sonucunda üç çocukla devam eden karmaşık aşkları anlatılacak. Tüm zamanların en yetenekli müzisyenlerinden biri olarak görülen Leonard Bernstein, 1918’de doğdu ve 1990’da 72 yaşında New York’ta hayatını kaybetti. Uzun yıllar New York Filarmoni Orkestrası’nın müzik direktörlüğünü yapan ve dünyanın önde gelen orkestralarını yöneten Leonard Bernstein’ın en bilinen eseri ise, West Side Story’dir.
 
Kariyerindeki müthiş başarılara karşın özel hayatı son derece çalkantılı olan Leonard Bernstein’ın eşini çok sevmesine karşın, efsanevi bestecinin evlilikleri boyunca erkeklerle de beraber olması, ilişkilerini son derece karmaşıklaştırdı. Filmde Bradley Cooper'ın yanı sıra; Leonard Bernstein'in eşi Felicia María Cohn Montealegre Bernstein rolünde Carey Mulligan’ı izleyeceğiz. Maya Hawke, Matt Bomer, Sarah Silverman, Josh Hamilton, Scott Ellis, Gideon Glick, Sam Nivola, Alexa Swinton ve Miriam Shor da filmde rol alan diğer isimler. Senaryoyu Josh Singer ile birlikte yazan Bradley Cooper, ayrıca filmin yönetmenliğini de üstlendi. 20 Aralık’ta Netflix ekranlarında olacak Maestro’nun fragmanı ile sizleri başbaşa bırakalım: