Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
16/07/2021

Netflix animesi Mobile Suit Gundam: Hathaway hakkında merak edilenler

Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack filmide yaşanan olaylardan 12 yıl sonrasında geçen anime film Mobile Suit Gundam: Hathaway, 1 Temmuz'da Netflix kütüphanesindeki yerini aldı.

Mech savaşları denilince akla ilk gelen isim tartışmasız Mobile Suit Gundam olacaktır. Dünyaca ünlü animenin son filmini 1 Temmuz'dan itibaren Netflix ekranlarında Mobile Suit Gundam: Hathaway adıyla izleyebilirsiniz. Sunrise stüdyolarından çıkan animenin yönetmen koltuğunda Samurai Champloo ve Ergo Proxy gibi dünyaca ünlü animelerde çalışan, Mobile Suit Gundam'ın neredeyse her projesinde imzası bulunan Shūkō Murase'yi görüyoruz. Anime filminin senaryosu ise, Afro Samurai'dan tanıdığımız Yasuyuki Mutou'ya ait. Mobile Suit Gundam: Hathaway'in hikayesi Char's Counterattack filminde yaşanan olaylardan 12 yıl sonrasında geçiyor.

 Senaryo, eski Federasyon Mobile Suit pilotu Hathaway Noa ve dünyaya yeni bir görev için geri dönen Hathaway'in oğlu ünlü komutan Bright Noa'nın etrafında şekilleniyor. Dünya Federasyonu artık koloniler ile savaş içerisinde değil ve bu mech dövüşlerinin daha az olduğu manasına geliyor. 95 dakikalık filmde dev robot dövüşlerinin yanı sıra, senaryo Mobile Suit Gundam evrenini izleyicilere daha derinden tanıtmak için politik bir şekil alıyor. Mobile Suit Gundam: Hathaway, gücü elinde tutmak isteyenlerin aldıkları kararlar nedeniyle bir sci-fi mecha aksiyon filminden daha çok afet filmlerini andırıyor.