Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
02/08/2021

Anime dizi Baki Hanma: Son of Ogre hakkında merak edilenler

Bugüne dek tam 85 milyon adet basılmış olan Baki the Grappler adlı manga serisinden uyarlanan anime dizi Baki'nin dördüncü sezonu Baki Hanma: Son of Ogre, yıl sonuna doğru Netflix'te olacak.

Baki efsanesinin dördüncü sezonu olacak Baki Hanma: Son of Ogre, yılın sonlarına yaklaşırken, Netflix ekranlarında anime severlerin karşısına çıkacak. Yakın dövüş sporlarına ve turnuvalara ilginiz varsa özellikle kaçırmamamız gereken bir anime olan Baki, Keisuke Itagaki'nin yarattığı bir manga. Dördüncü sezon yerine yeni bir isim ve yeni gelişmiş görselleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak olan Baki: Hanma, mangadaki epik sahneleri ile hayranlarını fazlasıyla heyecanlandıracak gibi duruyor. Özellikle Baki'nin babası Yujiro ile dövüşü, muhtemelen dizideki en önemli anlardan birisi olacak. Babası ile olan "ilginç" ilişkisinin son noktasına yaklaşan Baki, bu dövüşten galip çıkabilecek mi, hep beraber izleyeceğiz.
 


Bünyesinde Detective Conan, Lupin III ve ReLIFE gibi animeler barındıran TMS Entertainment'ın stüdyolarından çıkan Baki Hanma'nın yönetmenliğini Toshiki Hirano (Rayearth, Dangioh) üstlenmiş. Dizinin önceki sezonlarında karakter tasarımlarını yapan Fujio Suzuki'nin yanına Shingo Ishikawa gelmiş ve görsellik daha da güzelleşmiş. Tsuredure Children'dan tanıdığımız Tatsuhiko Urahata'nin senaryosunu yazdığı Son of Ogre'nin müzikleri ise Kenji Fujisawa’nın imzasını taşıyor. Bugüne dek 85 milyon adet satan Baki the Grappler adlı 1991 tarihli Baki, bu sene 30. yaşını kutluyor. 30 yıldır bomba gibi devam eden, yakın dövüş sporlarını güzel bir şekilde anlatmayı başaran ve bunu yaparken görsellikten hiçbir şekilde ödün vermeyen Baki, Son of Ogre ile anime tutkunlarını şimdiden heyecanlandırıyor.