Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
28/03/2021

İlk siyahi samuray Yasuke’nin öyküsü Netflix animesinde anlatılacak

29 Nisan’da Netflix'te ekrana gelecek anime dizi Yasuke, 16. yüzyılda Japonya'sına damgasını vurmuş olan, tarihin tek siyahi samuray Yasuke'nin yaşam öyküsünü ele alacak

29 Nisan’da Netflix ekranlarında olacak altı bölümlük anime dizi Yasuke’nin yapımcılığını LeSean Thomas üstleniyor. Alternatif ve fantastik bir feodal dönem Japonya'sında geçen Yasuke, gizemli bir kızı karanlık güçlerden korumak için kılıç kuşanıp şiddet dolu hayatına geri dönmek zorunda kalan Afrika kökenli bir samurayın öyküsünü anlatıyor. Yasuke, Japon savaş lordu Oda Nobunaga'nın emrinde hizmet eden ve 16. yüzyılda Japonya'ya damgasını vurmuş olan, tarihin tek siyahi samurayının yaşam öyküsünü ele alacak.
 


Makineler ve sihirle dolu feodal Japonya, savaş nedeniyle parçalanmıştır. Japonya'nın en büyük roninlerinden Yasuke, şiddet dolu günleri geride bırakıp huzurlu bir yaşam sürmeye çabalamaktadır. Ancak savaş beyleri arasındaki mücadelenin yakınlardaki bir köyü toplumsal karmaşanın merkezi hâline getirmesi her şeyi değiştirir. Bir kez daha kılıç kuşanmak zorunda kalan Yasuke, karanlık güçlerin ve kana susamış savaş beylerinin hedefindeki gizemli bir çocukla birlikte bir yolculuğa çıkar. Yasuke, sadece ilk siyahi samuray değil; tarihte Japon asıllı olmayan tek samuray olarak da büyük önem taşıyor.