Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TEKNOLOJİ
08/04/2020

6 Nisan'da yayın hayatına başlayan Quibi çağımızın kanalı mı?

6 Nisan’da yayın hayatına başlayan Quibi, zamanın ruhunu yakalamayı amaçlayan bir çevrim içi seyir platformu alternatifi sunmak için piyasaya giriyor. İşte Quibi hakkında merak edilenler....

Mobil cihazlar hayatımıza girdiğinden beri, yaşam eksenimiz etraflarında dönüyor. 6 Nisan’da yayın hayatına başlayan Quibi, zamanın ruhunu yakalamayı amaçlayan bir çevrim içi seyir platformu alternatifi sunmak için piyasaya giriyor. Quibi, büyük ekrana özel çekilen sinematografiye sahip yapımlara hiç yüz vermeyen bir platform olacak. Dahası öyle 40 dakika ya da bir saatlik içeriklere de paydos! Quibi, tamamen mobil cihazlarda deneyimlenmek için özel olarak kurgulanan içerikler sunacak ve içeriğinde yer alan dizi bölümleri 10 dakikadan uzun sürmeyecek. Aylık üyelik bedelinin 5 dolar olduğu Quibi, metroda, kafede, okulda hatta işyerindeki molalarda, insanların hızla takip edebilecekleri, kolay seyredilen, 10 dakikalık şovlarla yükselmeyi planlıyor. Hazırlanacak şovların bazıları, telefonun dik şekilde tutulduğunda da rahatça seyredilmesi için vertical olarak kayıt altına alınacak ki, bu şov dünyasında bir ilk olacak.
 


Quibi, gerçekten de zamanın ruhunu mu yakalıyor, yoksa insanların bu mobil yaşam sebebiyle düşen algı ve konsantrasyon seviyelerini sömürmeyi mi amaçlıyor henüz emin değiliz. Yine de çevrim içi seyir piyasasına benzeri olmayan bir deneyim sundukları aşikâr. Quibi, pek çok global stüdyo tarafından kendi platformuna özel içerikler üretilen bir habitat haline gelmeyi planlıyor. The Walt Disney Company, NBCUniversal, Sony Pictures, WarnerMedia, Liberty Global, ViacomCBS ve Alibaba Group ile pek çok içerik anlaşmaları yapıldı. Quibi, halihazırda Steven Spielberg, Ridley Scott, Alexander Wang, Kris ve Kendall Jenner gibi isimlerle anlaşmayı başardı. 6 Nisan’da Quibi’de yayında olacak 50 adet programın içinden sizler için seçmiş olduklarımıza göz atalım; aralarında oldukça iddialı projeler var.