Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
22/03/2023

The Last Kingdom macerası film uyarlamasıyla devam ediyor

Uhtred'in maceraları devam ediyor! Netflix'in sevilen dizisi The Last Kingdom'dan uyarlanan uzun metrajlı film Seven Kings Must Die, 14 Nisan'da yine Netflix ekranlarında olacak

Bernard Cornwell'in Savaş Lordu Yıllıkları kitap serisinden uyarlanan The Last Kingdom, Netflix’in başarılı işlerinden biri olmuştu. Sakson olarak doğup Vikingler tarafından yetiştirilen Uhtred'in, doğuştan gelen hakkını aramasını konu edinen İngiliz dizisi, beşinci sezonun ardından diziyi sonlandıracak olan uzun metrajlı devam filmi Yeni Kral Ölemli (Seven Kings Must Die) ile 14 Nisan’da ekranlarda olacak.
 


Yerel halk ve Danimarkalı işgalciler arasında bir asırdır devam eden bir savaşa ev sahipliği yapmış olan topraklar, ülkenin neredeyse tamamında birleşmenin sağlanmasıyla birlikte barış dolu günlere kavuşmak üzeredir. Krallığa henüz bağlılık yemini etmeyen tek isim, Northumbria'da hüküm süren Bebbanburglu Lord Uhtred'dir. Ancak Kral Edward'ın ölümünün ardından vârisi olmak için rekabete giren Aethelstan ve Aelfweard'ın başlattığı taht savaşı, barış umutlarına gölge düşürür. Uhtred, bir zamanlar himayesi altına alıp eğittiği Aethelstan'ın savaşa hazırlandığını öğrenince onun zafer kazanmasına yardım etmek için atına atlayıp yola koyulur.
 


Tüm bunlar olup biterken ülkenin kıyıları yeni bir tehditle karşı karşıya kalır. Kendi çıkarlarının peşindeki Danimarkalı savaşçı kral Anlaf, ülke içindeki ihtilafı fırsatı bilip kaos çıkarmak amacıyla adaya ayak basar. Aethelstan, eylemleri yüzünden Britanya'nın dört bir yanında düşmanlar edinirken Anlaf, kralın düşmanlarını bir araya getirir ve İngiltere'yi birleştirme planlarını suya düşürebilecek büyük bir ittifak kurar. İttifakın planlarını gerçekleştirmek için yardımına başvurduğu Uhtred ise en değer verdiği kişiler ile birleşik bir krallık hayali arasında bir seçim yapmak zorunda kalır.