Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
13/01/2017

Bir David Trubridge eseri: Ağaç ışıklandırmaları

Başında ünlü tasarımcı David Trubridge’in bulunduğu Redwoods Treewalk Rotorua firması, Yeni Zelanda’daki bir ormanda muhteşem bir gece ışıklandırmasına imza atmış.

Dünyanın en çok turist alan ülkeleri arasına girmeye başlayan Yeni Zelanda, bu konuda birtakım yatırımlara da devam ediyor. Bu yatırımlardan biri de, ülkenin olağanüstü güzellikteki ormanlarını ön plana çıkarmak. Birer doğa harikası olan bu ormanları turtistik tanıtımda kullanmak isteyen Yeni Zelanda Turizm Bakanlığı, ormanların gece de yürüyüşe açılabilmesi için bir proje başlatmış ve bazı ormanlarda gece yürüyüş parkurları inşa edilmesine karar vermiş. Bu karar doğrultusunda projeyi üstlenen Redwoods Treewalk Rotorua firması, David Trubridge önderliğinde, bakanlık tarafından belirlenen parkurlara muhteşem bir ışıklandırma sistemi kurmuş. Artık bu parkurlarda boyunca insanlar gece olduğu zaman da ormanda dolaşabilmenin keyfini çıkaracaklar. Tabii bu turistik yürüyüşlerin her ihtimale karşı bazı güvenlik mensuplarıyla yapıldığını da belirtelim.
Bu arada ışıklandırma demişken, bu konuda ilgi çekici ürünlerin yer aldığı haberlerimize şu adresten, gezi içerikli haberlerimize ise şu adresten ulaşabilirsiniz.