Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
01/08/2020

Watchmen evreninden yeni bir çizgi roman geliyor: Rorschach

Watchmen evreninden yeni bir çizgi roman geliyor. Watchmen'deki en sevdiğimiz anti-kahraman olan Rorschach'in üstüne kurulu Rorschach'un ilk sayısı 13 Ekim'de DC Black Label tarafından yayımlanacak.

Yepyeni bir Watchmen devam serisi, bu sene 13 Ekim'de beğenimize sunuluyor ve Rorschach'ı spot ışıklarının altına koyuyor. Watchmen'deki en sevdiğimiz anti-kahraman olan Rorschach'in üstüne kurulu olan çizgi roman bütün ilgiyi üstüne toplayacak gibi duruyor. 35 sene önceki orijinal serinin devamı niteliğinde olarak karşımıza çıkacak olan Rorschach, 12 bölümden oluşacak. Çıkışına daha üç ay olmasına rağmen Rorschach'in 2020 yılındaki en büyük süper kahraman olaylarından biri olacağına dair potansiyeli var. Rorschach'ın yaratıcısı Tom King, daha önce Batman ve Heroes in Crisis sırasında beraber çalıştığı Jorge Fornes ile bu proje için tekrar yollarını birleştirmiş.
 


Ozymandias'ın New York'un üzerine saldığı psişik canavar olan dev mürekkep balığının üstünden 35 sene sonrasında artık bir halk kahramanı olan Rorschach, dünyadaki sözde kahramanların sırlarını ortaya çıkarıyor ve Watchmen'in sonunda Antartika'da Dr. Manhattan'ın Rorschach'i toza dönüştürmesi rağmen kendini yeni bir hikayenin ortasında buluyor. Hikayenin detayları tam olarak belli olmasa da Comic-Con'da bizlerle paylaşılan çizgi roman sayfalarından çıkarım yaparsak yeni bir Rorschach ile tanışacağımızın sinyallerini alıyoruz. DC Comics’in bir kolu olan DC Black Label tarafından yayımlanacak olan yeni projenin yazarlarından King, Rorschach anlatısının tıpkı diğer Watchmen serilerinde olduğu gibi siyasi göndermelerle dolu olduğunu vurguluyor. 2020 yılının mutlaka okunması gereken çizgi romanlarından biri olan Rorschach, kitaplığımızda önemli bir yere sahip olacak gibi.