Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
11/05/2021

The United States of Captain America ile sahne ilk eşcinsel Kaptan'ın

Marvel Comics, Kaptan Amerika’nın 80’inci yıldönümünü 'The United States of Captain America' ile kutluyor. Marvel Comics'in yeni çizgi romanında Kaptan Amerika'nın ikonik kalkanı ilk kez eşcinsel biri tarafından kullanılacak.

Marvel Comics, Kaptan Amerika’nın 80. yıl dönümünü, Kaptan’ın yeni çizgi roman serisinde yer alacak ilk eşcinsel karakterle kutluyor. 2 Haziran’da yayınlanmaya başlanacak serinin adı The United States of Captain America olacak. Yeni seride Kaptan unvanına sahip dört kahraman Steve Rogers, Sam Wilson, Bucky Barnes ve John Walker yer alıyor. Dört kahraman, Steve'in kayıp kalkanını aramak için ülkeyi baştan sona dolaşacaklar. Yolculuk boyunca da sıradan insanların, Kaptan Amerika’nın görevini benimseyip yaşadıkları toplumu korumaya çalışmasını keşfedecekler. İşte tam da bu noktada Aaron Fischer sahne alacak.

 Eşcinsel bir birey olan ve kendisine "Captain America of the Railways" diyen Aaron'ın görevi ise, evden kaçanları ve evsizleri korumaktır. Aaron, ana hikayenin ilk sayısında yer alacak ve Jan Bazaldua (X-Force) tarafından çizilen kapakta olacak. Aaron Fischer'ın, LGBTQ toplumunun kahramanlarından esinlenerek yaratıldığını belirten yazar Joshua Trujillo, Aaron'ın, baskı gören, ezilen ve unutulmuş insanlar için dimdik duracağını söylüyor. Trujillo, Aaron'un hikayesinin okuyucuların kalbinde yer etmesini ve gelecek nesil kahramanları şekillendirmesini umduğunu belirtiyor. Çizer Jan Bazaldua, trans bir birey olarak, Aaron'u çizmekten oldukça keyif aldığını, eşcinsel bir kişinin Kaptan Amerika'dan esinlenip, toplum içinde neredeyse görünmez olan ezilenleri, kötülere karşı koruyan bir karakter yarattığı için oldukça mutlu olduğunu söylüyor.