Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
09/08/2019

LEGO, 25. yılını kutlayan Friends dizisi için set çıkarıyor

LEGO, tüm zamanların en çok izlenen dizisi olan Friends'in 25. yılı için 1 Eylül'de harika bir set çıkarmaya hazırlanıyor. Friends hayranları bu seti kaçırmasın! 


Öyle bir dizi düşünün ki yayın hayatı biteli 15 sene olmuş olsun ve bunca seneye karşın halen dünyanın dört bir yanında tutkulu hayranları tarafından el üstünde tutulsun! Bitişinin üzerinden 15 yıl geçmesine rağmen, Friends hala en çok izlenen dizi olma ünvanına sahip. Friends’i sevenler bilirler; “İki bölüm Friends atmak!” diye bir tabir vardır. Kanepeye yayılmış ve uykunuz geliyorken ya da yemek siparişinizi beklerken bir iki bölüm Friends açıp izlemek adettendir! Bazen bir bölüm daha izleyeyim diye uykunuzdan olursunuz, bazen de ardı ardına sekiz bölüm izleyerek yemeğinizi soğutursunuz; ancak “dostlarınızdan” asla ayrılmazsınız!
 


Bu ilişkiyi mümkün kılan en önemli noktaysa, Friends bölümlerinin birbirlerinden bağımsız maceralar olmasıdır. Herhangi bir bölüme rastgele daldığınızda takip etmeniz gereken bilmem kaç sezonluk bir mevzu yoktur. İşte sırf bu yüzden, en iyi Friends bölümü, o an izlemekte olduğunuz Friends bölümüdür. Rachel, Ross, Monica, Phoebe, Joey ve Chandler artık hepimizin ailesinden biri ve onları çok özlesek de hep bizimle beraberler. 10 sezon ve 238 bölümden oluşan bu olağanüstü dizinin hayatlarımızın bir parçası olarak kalacağından da adımız gibi eminiz.
Önümüzdeki ay Friends'in hayatımıza girişinin tam 25. yılı olacak. LEGO, ilk bölümü 22 Eylül 1994'de ekrana gelen dizi için harika bir set satışa çıkarmaya hazırlanıyor. 1 Eylül'de 59 dolar etkiket fiyatıyla satışına başlanacak olan set, dizinin ikonik mekanı Centrel Perk'i temal alıyor. Bu yüzden Ross, Rachel, Chandler, Monica, Joey ve Phoebe dışında sette Central Perk müdürü Gunther'ın da mini figürü bulunuyor. Setin içinde kafeye ait aksesuarlar dışında Phoebe'nin gitarı bile var. Eminiz bu harika set, LEGO tutkunu Friends hayranlarının fazlasıyla hoşuna gidecektir.