Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
04/02/2017

George R.R. Martin'den yeni Game of Thrones kitabı

Tüm dünya Game of Thrones serisinin yeni kitabı Winds of Winter'ın çıkışını beklerken George R.R. Martin ilginç bir haberle geldi!

HBO yapımı Game of Thrones dizisi, George R.R. Martin imzalı A Song of Ice and Fire kitap serisini dünya çapında bir fenomene dönüştürdü. Artık kitap serisi bile pek çok kişi tarafından "Game of Thrones" olarak adlandırılsa da sıkı hayranlar A Song of Ice and Fire kitapları konusunda oldukça tutucular. Uzun yıllardır serinin son iki kitabını bekleyen hayranlar, iki yıldır çıkışı ertelenip duran Winds of Winter'dan ümidi kesmeye başladılar. Winds of Winter'da anlatılacak hikayenin Game of Thrones dizisinin yeni sezonunda işleneceğini düşünürsek, dizi, ilham aldığı kitapları sollayıp geçmiş olacak. Tabii dizi ve kitaplar arasındaki onlarca fark eminiz bu sezonda da yer almaya devam edecek ancak sezonu izlemeden Winds of Winter'ı okusaydık iyiydi!
Serinin yazarı George R.R. Martin, bugün halen Winds of Winter için net bir çıkış tarihi vermekten çekiniyor ancak Game of Thrones mitolojisi için yepyeni bir kitabın 2018 yılı içinnde çıkacağını duyurdu. Yeni kitap, A Song of Ice and Fire serisinin içinde yer alan The Book of Swords antolojisine eklemlenecek! The Sons of the Dragon adı verilen kitabın, 2. ve 3. Targaryen krallarının hayatlarını konu alacağı açıklandı. George R.R. Martin'in A Song of Ice and Fire serisini tamamladıktan sonra Targaryen ailesinin kökenlerini işleyecek yeni bir üçleme kaleme alacağı iddia edilmekteydi, belli ki bu ara kitap da o üçlemenin temelini oluşturacak. Winds of Winter'dan halen haber yok ancak yeni Targaryen hikayesi, 2018'de okurlarla buluşuyor!

Bu arada Targaryen ailesinden bu kadar bahsetmişken muhteşem Khaleesi figürünü görmelisiniz!

Ülkemizde de pek çok dinleyicisi bulunan 2Cellos grubundan Game of Thrones tema müzikleri dinlemek ister misiniz? Dizinin takipçileri, videonun çekimlerinin King's Landing'de yani Dubrovnik'te yapıldığını fark edecektir