Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
14/09/2021

Michael Keaton'ın başrolünde olduğu Dopesick dizisinden fragman

Beth Macy'nin çok satanlar listesine giren kitabından uyarlanan Dopesick dizisi, Amerika’nın ağrı kesici bağımlılığıyla mücadelesi merkezine alıyor. Michael Keaton'ın başrolünde olduğu Dopesick, 13 Ekim’de başlıyor.

Beth Macy'nin 2018’de kaleme aldığı ve New York Times'ın çok satanlar listesine giren “Dopesick: Dealers, Doctors, and the Drug Company that Addicted America” adlı kitap, Hulu ekranlarında sekiz bölümlük bir mini diziye dönüştü. Dopesick adlı dizi, Amerika’nın opioid yani ağrı kesici bağımlılığıyla mücadelesi merkezine alıyor. Günümüzde apioid ilaç bağımlılığı, tüm Amerika'yı etkileyen bir salgın haline gelmiş durumda. 2010 senesinde 21 bin kişi bu ilaçlar nedeniyle hayatını kaybetmişken, bu rakam 2018’de 47 bine ulaşmış durumda. Günümüzde Opioid içeren farklı ilaçlara ilişkin de ilaç devlerine açılmış milyar dolarlık davalar devam ediyor. Michael Jackson ve Prince'ın de aralarında olduğu çok sayıda ünlü isim de aşırı doz ağrı kesici nedeniyle yaşamlarını yitirdi.

 
Amerika’daki ağrı kesici krizini konu alan Dopesick, ülke tarihindeki en kötü uyuşturucu salgınıyla savaşan kahramanlara umut verici bir ışık tutarken, etkilenen çeşitli ailelerin ve onların kesişen hikayelerinin insan portrelerini sunmayı amaçlıyor. Bu sekiz bölümlük etkileyici dizinin başrolünde ise Michael Keaton var. Son olarak 2013'te The Company isimli dizide oynayan Keaton, Dopesick’te işini iyilik ve merhametle yapan, ancak kendisini Big Pharma’nın ölümcül sırrının içinde bulan doktor Samuel Finnix karakterini canlandıracak. Usta oyuncuya dizide Ray McKinnon, Rosario Dawson ve Peter Sarsgaard gibi önemli isimler eşlik edecek. Dawson, OxyContin kullanımını kısıtlamak için savaşan sert bir DEA ajanı olan Bridget Meyer’ı canlandırırken, Sarsgaard, Purdue Pharma davasını kovuşturan Başsavcı yardımcısı Rick Mountcastle’a hayat verecek. Amerika’nın yaşadığı en önemli uyuşturucu problemlerinden biri olan apioid ilaç bağımlılığına derin bir bakış atacak olan Dopesick dizisi, 13 Ekim’de Hulu ekranlarında seyirciyle buluşacak.