Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
07/06/2022

This is Going to Hurt dizisi hakkında merak edilenler

2004-2010 yılları arasında asistan doktor olarak görev yapan Adam Kay'in tıbbi anılarını kaleme aldığı 2017 tarihli This is Going to Hurt adlı kitap aynı isimle sıra dışı bir hastane dizisine uyarlandı.

2004-2010 yılları arasında asistan doktor olarak görev yapan Adam Kay'in tıbbi anılarını kaleme aldığı 2017 tarihli This is Going to Hurt adlı kitap, dizi uyarlamasıyla ekranlara geliyor. Dizinin yapımcılığını, doktorluğu bıraktıktan sonra kariyerine yazar ve komedyen olarak devam eden Adam Kay, bizzat kendisi üstlenmiş. İngiltere’de BBC Two'nun, ABD'de ise AMC kanalının ekrana getireceği dizi, bir asistan doktorun gözünden mesleğin bilinmeyen yönlerini ve yaşanan olayları yansıtacak. Kadın doğum bölümünde geçecek olaylar, İngiliz sağlık sisteminin iç yüzünü gözler önüne serecek.

 Dizinin başrolünde A Very English Scandal dizisiyle Altın Küre ve Emmy kazanan Ben Whishaw, var. Bildiğiniz gibi Whishaw’u Daniel Craig'li 25. James Bond filminde Q olarak da izlemiştik. Bugüne kadar seyrettiğimiz hastane temalı yapımlardan içeriğiyle ayrışan dizide işyerindeki stresten fazlasıyla bunalan ve normal yaşantısında da sorunlar yaşamaya başlayan Adam’ın 97 saatlik haftalık mesaisi nedeniyle yaşadığı stresi izleyeceğiz. This is Going to Hurt’ün yapımcılığını, Chernobyl’in de yapımcısı olan Sister şirketi üstlenmiş. 2 Haziran’da prömiyer yapan dizinin ilk sezonu yedi bölüm sürecek. Yedi bölümlük ilk sezonda henüz kitaptaki materyalin tamamı işlenmemiş olacağından devam sezonlarının da hızlıca ekrana gelmesi bekleniyor.