Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
07/01/2022

In the Land of Leadale, anime uyarlamasıyla ekranlara geliyor

In the Land of Leadale ismindeki light-novel, anime uyarlamasıyla ekranlara geliyor. Orijinal adı “Leadale no Daichi nite” olan anine dizi, Crunchyroll'da 5 Ocak'ta başladı.

Ceez'in kaleme aldığı ve illüstrasyonlarını Tenmaso'nun çizdiği In the Land of Leadale ismindeki light-novel, anime uyarlamasıyla ekranlara geliyor. Maho Film stüdyolarından çıkan dizinin yönetmenliğini Takeyuki Yanase üstlenmiş. In the Land of Leadale'in senaryosu Wandering Witch: The Journey of Elaina'nın senaristi Kazuyuki Fudeyasu tarafından yazılmış. Karakter tasarımlarını Toshihide Matsudate, Eri Kojima ve Kaho Deguchi'nin hazırladığı dizinin müzikleri ise Kujira Yumemi imzasını taşıyor.

 Orijinal adı “Leadale no Daichi nite” olan In the Land of Leadale, Crunchyroll'da 5 Ocak'tan itibaren yayına girecek. Kısaca In the Land of Leadale'in konusundan bahsedelim: Geçirdiği kaza sonucu yaşam ünitesine bağlanan Keina Kagami'nin özgürlüğe giden tek yolu, bir VR MMORPG oyunu olan World of Leadale'den geçmektedir. Keina, VR gözlüklerini takıp World of Leadale'e girdiğinde gerçek hayatında yaşadığı sıkıntıları unutup eğlenmeye başlar. Fakat bir süre sonra oldukça yakından bildiği oyunun dünyası Keina'ya farklı gelmeye başlar. Zaten sonrasında da macera başlar. Fantastik bir maceraya atılıp gerçek dünyanın sıkıntılarını unutmak istiyorsanız In the Land of Leadale'de aradığınız şeyi bulacaksınız.