Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
08/08/2018

14 sene sonra sahibiyle buluşan kedinin sımsıcak hikayesi

Perry Martin ve sarman kedisi T2, tamı tamına 14 senelik özlemin ardından kavuştular! Bu müthiş hikayeye bayılacaksınız.


Perry Martin, veterinerinden gelen bir telefon aramasıyla adeta şok geçirir. Veteriner, Martin'in kayıp kedisinin bulunduğunu iddia etmektedir. Martin'in sevinmek yerine şoka uğramasının sebebiyse bambaşkadır; zira kedisi kaybolalı tamı tamına 14 yıl olmuştur! T2 adlı sarman kedi şu anda tam 18 yaşında! 2004 yılında yaşanan Jeanne Fırtınası ertesinde kaybolan ve kendisinden bir haber alınamayan sevimli kedinin dönüşü olağanüstü bir haber!
Geçtiğimiz haftalarda Florida eyaletinde bir ailenin evine sığınmaya çalışırken bulunan T2, bir deri bir kemik kalmış haldeymiş ve neredeyse tüm vücudunda pireler cirit atıyormuş. Aile kediyi hemen himayelerine almış ve besleyip temizlemiş. Fakat evlerinde iki köpek besleyen aile, kediyle köpekleri bir türlü anlaştıramayınca T2'yi mecburen bir veterinere bırakmak zorunda kalmış. Veteriner köpeğin kaydını yapmak için çipini okuttuğunda çok şaşırmış; zira sistemde "Kayıp" ibaresiyle kayıtlı olduğunu görmüş sarı kafalı T2'nin. Hemen çipi takan veterinerle ve ardından Perry Martin'le iletişime geçen veteriner, T2'yi tam 14 sene sonra ait olduğu yuvaya teslim etmiş!
Martin ve T2'nin buluşması adeta filmleri aratmayacak cinsteymiş, T2 eski sahibini hemen hatırlamış ve o günden beri ikili bir daha asla ayrılmamışlar. Veterinerler bu hikayenin Amerikalı ailelere hayvanlarına çip taktırma konusunda motivasyon sağlamasını umuyor. ABD'de her yıl 10 binin üzerinde aile, kayıp hayvanlarına üzerlerindeki çipler sayesinde ulaşıyor.