Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
20/10/2020

Chadwick Boseman’ın son filmi Ma Rainey’s Black Bottom’dan fragman geldi

Blues müziğin annesi olarak kabul edilen Ma Rainey'in öyküsünü anlatan Ma Rainey’s Black Bottom’ın ilk fragmanı yayınlandı. Film, Chadwick Boseman’ın rol aldığı son yapım olarak da önemli.

Netflix, geçtiğimiz Ağustos ayında kaybettiğimiz Chadwick Boseman’ın (42, Black Panther) rol aldığı son film olan Ma Rainey’s Black Bottom’ın ilk fragmanını yayınladı. August Wilson’ın aynı adlı ve bol ödüllü oyununa dayanan film, Davis'in canlandırdığı blues sanatçısı Ma Rainey'in hikayesini anlatıyor. 1886 –1939 yılları arasında yaşayan ve Blues müziğin annesi olarak kabul edilen Ma Rainey, ilk müzik kaydını 1923’te gerçekleştirmiş ve hayatını kaybedene kadar 100’ün üzerinde kayda imza atmış efsanevi bir isim. Yapımcılığını Denzel Washington’ın üstlendiği filmin başrolünde, Washington’ın yönetmenliğini yaptığı bir diğer August Wilson uyarlaması olan Fences’taki performansı ile “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” Oscar’ı kazanan Viola Davis yer alıyor. Nights in Rodanthe ve You’re Not You gibi filmlerle tanınan George C. Wolfe‘un yönettiği Ma Rainey’s Black Bottom, bizleri Siyahi sanatçılar için hayatın bir hayli zor olduğu 1927 yılına götürecek. Ma Rainey’nin yeni bir albüm kaydetmek üzere Şikago’daki bir stüdyoda menajeri, yapımcısı ve orkestrası ile buluşmasının ardından gelişen olayları konu alıyor. Filmde Chadwick Boseman karşımıza genç ve hevesli bir trompet sanatçısı olarak çıkıyor. Ma Rainey’s Black Bottom, 18 Aralık’ta Netflix’te ekranda olacak.


Jim Morrison’dan Tina Turner’a, Edith Piaf’tan Bob Dylan’a efsanevi isimlerin hayatlarının ele alan müzik temalı en iyi 10 biyografik filmi listledik.