Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
06/09/2016

Guns N' Roses nihayet konuştu!

Bu yaza damgasını vuran Guns N’ Roses turnesinin yankıları sürerken grup ilk defa kamera karşısına geçti. İşte öğrendiğimiz 6 detay.

‘90’ların ortasında Slash, Duff, Izzy gibi has üyelerini kaybeden ve giderek Axl Rose’un solo projesine dönen efsane grup Guns N’ Roses bu yıl müzik dünyasının gündeminden hiç düşmüyor çünkü Axl, Slash, Duff üçlüsü yaklaşık 20 yıl sonra bir araya geldi ve Guns N’ Roses adı altında turneye çıktılar. Rock tarihinde gerçekleşmesi en imkânsız reunion’lardan biri olarak nitelendirilen bu olayın nihayet hayat bulması tabii ki tüm dünyada büyük bir sansasyon yarattı ve grup bu yaz ABD’de verdiği stadyum konserlerinde adeta parmak ısırttı. Hemen her konseri destansı geçen grup, medya karşısına çıkmamasıyla da dikkat çekiyordu. Sadece birkaç yazılı röportaj veren ve 2-3 konser öncesi “basın toplantısı”na katılan grup elemanları nihayet bu inatlarını kırdılar ve geçtiğimiz günlerde Brezilyalı bir televizyon kanalı için video röportaj verdiler. Gruptan Axl Rose ve Duff McKagan ikilisinin katıldığı röportaj kafalardaki pek çok soru işaretinin giderilmesine de sebep oldu. İşte bu röportajdan öğrendiğimiz 6 detay.

Reunion fikrinin fitilini yakan kişi, Amerika’nın efsane festivali Coachella’nın organizatörü Paul Tollett'mış.

Slash’in telefonu Axl’de yokmuş! Axl geri dönüş fikrini kafaya koyduğunda bir arkadaşından Slash’in telefonunu istemiş. Arkadaşının cevabı ise “Bak eğer şaka yapıyorsan seni öldürürüm!” olmuş.

Orijinal kadrodan davulcu Steven Adler’ın turneye katılamamasının (Sadece birkaç konserde çaldı.) sebebi sırtından geçirdiği ameliyatmış.

Axl’in AC/DC’ye katılması konusunda diğer GNR üyeleri gayet destekçi ve motive ediciymiş.

Müzik dünyasının şu anki durumu hakkında çok detaylı bilgiye sahip değiller ama stream servislerinin krallıklarını ilan etmesinden çok da rahatsız değillermiş.

Axl başka grupların konserlerini izlemek için dışarı çıkmadığını ve genelde evde spor müsabakaları izlediğini söylerken, Duff çocukları ile underground konserlere bile gidiyormuş.


Chinese Democracy albümünden şarkıların çalınmasını Axl değil, Slash ve Duff önermiş!


Ve şimdi sizi söz konusu o röportaj ile baş başa bırakıyoruz...