Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
GEZİ
03/03/2021

Kuzuların Sessizliği filmindeki Buffalo Bill’in evi pansiyon oldu

Kuzuların Sessizliği filminde Buffalo Bill’in yaşadığı ev, geçtiğimiz sene 300 bin dolara satışa çıkarılmış ve filmin büyük hayranlarından biri evi satın almıştı. Yeni sahibi Chris Rowan, evi bir pansiyona dönüştürdü.

Tüm zamanların en başarılı gerilim filmlerinden biri olan Kuzuların Sessizliği, bu sene 30. yaşını kutluyor. Geçen yıl, Kuzuların Sessizliği filminde Buffalo Bill’in yaşadığı ev, 300 bin dolara satışa çıkarılmış ve filmin büyük hayranlarından biri evi satın almıştı. Evin yeni sahibi Chris Rowan, eskiden set olarak kullanılan bu evi, “Eşi benzeri olmayan film temalı bir yer” olarak adlandırdığı, oda kahvaltı konseptinde bir pansiyona dönüştürdü. Ev, Pittsburgh’a sadece bir saat uzaklıkta olan Perryopolis’te yer alıyor.
 


1991 yılının en meşhur gerilim filmindeki görünümüyle karşılaştırıldığında ev, yeni haliyle bazı peyzaj eklemeleri ve boya yenilemeleri dışında halen orijinalliğini koruyor. Rowan, pansiyonun sadece konaklama için değil, rehberli turlar, çekim yapmak ve düğün organizasyonları düzenlemek isteyenler için de açık olduğunu duyurmuş. Rowan, pansiyona interaktif bir müze ekleyeceğini ve filmin sıkı takipçilerinin koridorlarda gezerken Buffalo Bill’in kurbanlarına nerede işkence ettiğini hatırlatacaklarını söylüyor. İki dönümlük arazinin içine bir havuz inşa etme planı da var.