Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
EDEBIYAT
24/05/2021

Kurt Wallander serisinin ikinci kitabı ‘Riga’nın Köpekleri’ raflardaki yerini aldı

İskandinav polisiyesinin en sevilen dedektifleri arasında gösterilen ve İsveçli yazar Henning Mankell’in polisiye dünyasına kazandırdığı “Kurt Wallander” serisinin ikinci kitabı “Riga’nın Köpekleri” raflardaki yerini aldı.

Avrupa’nın en prestijli polisiye ödülü Ripper Ödülü’nü kazanmış ilk yazar olan Henning Mankell’in Ayrıksı Kitap’tan çıkan ikinci kitabı olan Riga’nın Köpekleri, İskandinav polisiyelerinin kendine özgü atmosferini her sayfasında polisiyeseverlere sunmayı başarıyor. Netflix dizisi Young Wallender’a esin olan Kurt Wallender serisinin ikinci kitabı, tamamen yabancısı olduğu Letonya’nın başkenti Riga’da kendisini karanlık bir dünyada cinayet soruşturmasını çözerken bulan Kurt Wallender’ın macerasını anlatıyor.
 


Çok katmanlı olay örgüsüyle dikkatleri çeken serinin ikinci kitabında, İskandinav coğrafyasının soğuk gecelerinde adaletin peşinde olan Komiser Kurt Wallender, çözülemez denilen bir vakayla baş başa kalıyor. Emniyete gelen kimliği belirsiz bir ihbardan birkaç gün sonra içinde iki cesedin olduğu bir kurtarma botunun İsveç kıyılarına vurmasıyla başlayan hikâye, bu iki cinayet kurbanına işkence yapıldığı ve bunların yabancı olduğu anlaşılmasının ardından Kurt Wallander’in tamamen yabancısı olduğu Letonya’nın başkenti Riga’da zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasıyla devam ediyor. 10 kitaptan oluşan Kurt Wallander serisinin ikinci kitabı olan Riga’nın Köpekleri’ne çevrimiçi mağazalardan ve kitap satan her yerden ulaşılabilir.