Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
09/11/2020

Netflix dizisi Young Wallender ikinci sezonu kaptı

Netflix, Young Wallander dizisine 2. sezon onayını verdi. Henning Mankell’in Kurt Wallander romanlarından uyarlanan polisiye dizi, altı bölümlük sezonuyla 3 Eylül'de ekrana gelmişti.

Young Wallender dizisi ikinci sezonu kaptı. Polisiye tutkunu okuyucularımız Wallender ismine eminiz ki aşinadır. 2015’te aramızdan ayrılan İsveçli yazar Henning Mankell'in dedektif Kurt Wallander'in hikayelerini anlattığı romanlarından uyarlanan dizi, BBC One ekranlarında 2008-2016 yılları arasında ekrana gelmişti. Üç kez BAFTA ve bir Emmy ödülü kazanan Kuzey İrlandalı aktör Kenneth Branagh'ın başrolünü paylaştığı dizide; eşi tarafından terk edilen, kızı ile ara sıra görüşmesine rağmen kopuk bir ilişkiye sahip, az uyuyan, alkol sorunları olan, çabuk sinirlenen fakat işinde son derece başarılı bir dedektif olan Kurt Wallander’ın maceralarını izlemiştik.
 


Geçtiğimiz 20 yıl boyunca hem İngiltere hem de İsveç’te birçok dizi ve filmde kaynak olarak kullanılan Kurt Wallender romanları, geçtiğimiz Eylül ayında bir Netflix orijinal yapımında karşımıza çıkmıştı. Oyuncu kadrosunda hem İngiliz hem de İsveçli isimlerin yer aldığı Young Wallander adlı dizide Kurt Wallander'i heyecan verici ilk vakasını araştırırken izlemiştik. 20’li yaşlarının başında, yeni mezun bir polis memuru olan Kurt, vahşi bir cinayete tanık olmuş ve kendini şef Hemberg'in himayesinde bu vakayı çözerken bulmuştu. Günümüz İsveç’inde, yani 2020 yılında, Kurt’un mesleğe yeni başladığı zamana odaklanacak dizide, Wallander’ın kişisel ve profesyonel hayatının nasıl şekillendiğine tanık olmuştuk. Netflix, başarılı ilk sezonun ardından, Young Wallander dizisinin ikinci sezona onay verdi. Onay haberini başrol oyuncusu Adam Pålsson, Instagram hesabından duyurdu.

Bu arada polisiye tutkunlarına Vikings'in Lagertha'sı Katheryn Winnick'in başrolleri arasında yer aldığı Big Sky dizisinin 17 Kasım’da başlayacağını da hatırlatalım.