Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
28/08/2018

Suç dizilerinin yeni kralı Ozark'ı izlemeniz için 6 neden

Netflix'in en cesur projelerinden biri olarak dikkat çeken Ozark'ın ikinci sezonu 31 Ağustos'ta başlıyor. Bu şahane diziyi halen izlemediyseniz, bu haber sizi ikna edecek!


Netflix, heyecan dolu dizisi Ozark’ın ikinci sezon gösterim tarihini duyurdu. 31 Ağustos’ta gösterime girecek dizinin başrollerinde Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner’in yanı sıra kadroya yeni dahil olan Janet McTeer yer alıyor. Ozark’ın merakla beklenen ikinci sezonunda, Marty Bryde ve ailesi tehlikeli uyuşturucu kartellerinin karanlık sularında gezinmeye devam ediyor. 
Hazır yeni sezonuna gün saymaktayken, yolu Ozark'la kesişmeyen takipçilerimize diziyi biraz övelim dedik. Son zamanlarda sağlam bir senaryoya ve şahane oyunculuklara ev sahipliği yapan sıkı bir dizi arıyorsanız Ozark'la tanışmanız gerek! Netflix'in orijinal yapımları arasında çoktan ayrıksı bir yere oturan bu şık dizinin ikinci sezonundan önce sizleri Ozark'la buluşmaya ikna edecek maddeler hazırladık. Eminiz bu maddeleri okuduktan sonra Ozark'a balıklama dalacak ve ay sonunda tüm bölümleriyle Netflix'te yayına girecek olan ikinci sezonu bizle birlikte beklemeye başlayacaksınız! İşte Ozark'ı izlemeniz için birbirinden ikna edici 6 neden!

GÜÇLÜ KADIN KARAKTERLER
Ozark'a dışarıdan baktığınızda suç dünyasına bulaşmış bir beyaz yakalının öyküsünü izleyeceğinizi zannedebilirsiniz; ancak sizi temin ederiz ki bu daha buz dağının görünen kısmı! Ozark'ta erkek egemenliğine tokat gibi inen güçlü kadın karakterler kol geziyor. Kimisinin eşi bir beyaz yakalı, kimisinin eşi bir uyuşturucu taciri hatta kimisi bizzat striptizci. Ancak bu kadınlardan korkmazsanız aklınızı başınızdan alırlar ve belki de başınız cidden bedeninize veda eder! Ozark'ta hanımefendilere saygı duymayı öğreneceksiniz.


MUHASEBECİ DEYİP GEÇME
Dürüst olalım, "bir muhasebecinin maceraları" insanda o anda izleme şevki uyandıracak bir konu gibi durmuyor; ancak Marty de bildiğiniz muhasebecilerden değil! Rakamlarla arasındaki müthiş ilişki sayesinde etrafında işlenen toplu cinayetlerden postu deldirmeden kurtulan Marty, en favori muhasebeciniz olacak! Tabii bunda milyon dolarlık uyuşturucu vurgununun ve birbirinden tuhaf karakterlerin Ozark'ta buluşmasının da payı büyük.

 

YETİŞKİN İÇERİKTE YENİ ÇITA
Netflix, iş suç dramlarına geldiğinde çıtayı tepeye koymayı çok iyi biliyor. Narcos, Bloodline ve La Casa de Papel buna en iyi örnekler. Ozark, bu çıtayı bir adım daha yukarı taşıyarak "yetişkin" içerikli dizilerde çıta belirleyen olma iddiasını ortaya koyuyor. Uyuşturucunun üretim, dağıtım ve tüketimini belki çok dizi işledi ancak hiçbirisi "sıradan" bir ailenin yaşamını böylesine takla attırarak ele almadı. Ozark'ın tüm zamanların en iyi dizilerinden Breaking Bad'le kıyaslanmasının önemli bir sebebi var; çünkü o da en iyilerden!


HER KÖŞEDE BİR SÜRPRİZ
Ozark'ın "düz" bir akışa sahip olmayacağını fragmanlarını izlediğinizde de tahmin edebilirsiniz; ancak bu kadar virajı ardı ardına ustalıkla dönebileceğini de kimse beklemiyordu! Üstelik bunu nasıl başardığını seyredene kadar asla bilemeyeceksiniz! Hemen her karakterin sürprizlere gebe olan kendi öyküleri, Ozark'ın ana akışında birleşiyor ve ortaya benzersiz bir macera çıkıyor. Gözlerinizi ayıramadan her detayını izlemek isteyeceğiniz bu çılgın dizi, kendisine ayırdığınız zamanın hakkını tatmin eden öyküsüyle verecek.


JASON BATEMAN ŞOV
Bu maddenin yanlış anlamalara mahal vermemesi için önden bir açıklama yapmamız gerekecek. Ozark'ta oynayan tüm oyuncular hem işinin ehli isimlerden seçilmiş hem de gerçekten de yüzde 100 performansla oynuyorlar; ancak Jason Bateman'a ayrı bir parantez açmamız gerekecek. Arrested Development dizisiyle hayatımıza giren ve Horrible Bosses film serisiyle başarısına başarı katan Bateman'ın bugüne dek hak ettiği başarıda bir projeyle buluşamadığını düşünüyorduk; Ozark bu ezberi bozan dizi oldu. Jason Bateman yer yer Ozark'ı tek başına öyle bir sırtlıyor ki izlerken ağzınız bizimki gibi açık kalacak!


İKİNCİ SEZON DA BOMBA GİBİ
Ozark'ın 2. sezonu 31 Ağustos'tan itibaren Netflix ekranlarında olacak; ancak dizinin kritiklerini yazacak olan televizyon eleştirmenleri dizinin yeni sezonunu Netflix'in üyelerinden kısa bir süre önce izlediler ve gelen ilk yorumlar oldukça olumlu. Dizinin ilk sezonunda artı puan aldığı pek çok mevzuda çıtayı ya korumuş ya da yükseltmiş durumda. Ozark'ın ilk sezonunu şu veya bu şekilde ıskalayanları iki sezon dolusu muhteşem bir macera beklediğini söyleyebiliriz. Alın yanına atıştırmalıklarınızı, kurulun Netflix'in başına ve Ozark'ın benzersiz macerasına şahit olun.