Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
16/11/2020

18. yüzyıl Londra'sına gideceğimiz Bridgerton dizisi, 25 Aralık’ta Netflix'te

Bridgerton dizisi, 25 Aralık’ta Netflix'te başlıyor. Aynı isimli çok satan roman serisinden esinlenen ve ilk sezonu 8 bölüm sürecek Bridgerton, bizleri 1800'lü yılların Londra'sına götürecek.

Dönem dizilerinden hoşlananlar, 25 Aralık’ta izleyici ile buluşacak Bridgerton dizisini kesinlikle ıskalamasın. Amerikalı yazar Julia Quinn’ın tüm dünyada ses getiren Bridgerton serisi, Netflix ekranlarında dizi oluyor. Aynı isimli çok satan roman serisinden esinlenen bu dizi, 1820’li yıllarda güçlü Bridgerton ailesinden aşkı bulmaya çalışan birbirine sıkı sıkıya bağlı sekiz İngiliz kardeşi konu alıyor. Grey’s Anatomy, Scandal ve How to Get Away with Murder gibi dizileriyle yıldızı parlayan yapımcı Shonda Rhimes’ın 2017’de Netflix ile imzaladığı işbirliği anlaşmasının ilk meyvesi olan dizi, sekiz bölümden oluşacak.
 


Bridgerton, Londra sosyetesindeki rekabetçi evlilik piyasasına ilk kez giren, nüfuz sahibi Bridgerton ailesinin en büyük kızı Daphne Bridgerton’ı merkezine alıyor. Ailesinin ayak izlerini takip edip gerçek aşkın ateşlediği bir evlilik yapmayı uman Daphne’nin seçenekleri sonsuz gibidir. Ancak ağabeyi, Daphne’nin eş adaylarını teker teker reddederken gizemli Leydi Whistledown tarafından hazırlanan bir sosyete skandalı Daphne’nin adının lekelenmesine yol açar. Üstelik dedikoduların nabzını tutan gizemli yazar Lady Whistledown, bilgiye erişim hızıyla kasabada kimliği hakkında büyük bir merak uyandırmaya başlar. Dizide Lady Whistledown’a Oscar adaylığı da bulunan Julie Andrews hayat veriyor. Oyuncu kadrosunda Nicola Coughlan, Claudia Jessie, Ruby Barker ve Jonathan Bailey gibi isimler de Bridgerton dizi, özellikle entrikalardan hoşlanan izleyicilerin kalbini 12’den vuracak.

İngiliz bilim kurgu yazarı H.G. Wells'in klasiklerinden Dr. Moreau'nun Adası dizi olarak uyarlanıyor. Detaylar yazımızda.