Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
14/11/2020

H.G. Wells klasiği Dr. Moreau'nun Adası dizi formatında uyarlanacak

İngiliz bilim kurgu yazarı H.G. Wells'in klasiklerinden Dr. Moreau'nun Adası dizi formatında uyarlanıyor. X-Men: First Class, Thor ve Terminator: The Sarah Connor Chronicles'ın senaristi Zack Stentz projenin başındaki isim.

H.G. Wells klasiği Dr. Moreau'nun Adası dizi oluyor. The War of the Worlds, The Time Machine gibi romanların yazarı İngiliz Herbert George Wells'in 1896'da yayınlanan bilimkurgu romanı The Island of Doctor Moreau (Dr. Moreau'nun Adası) tüm zamanların en önemli klasiklerinden biri olarak kabul edilir. Bugüne kadar pek çok kez sinemaya uyarlanan bu önemli roman, şimdi de modern bir yorumla dizi formatında ekrana gelecek. X-Men: First Class, Thor, Rim of the World, Jurassic World: Camp Cretaceous, Terminator: The Sarah Connor Chronicles gibi yapımların senaristi olan Zack Stentz, projenin başındaki isim olacak.Dr. Moreau'nun Adası, genetik mühendisliğindeki öncü çalışması, insan evriminin bir sonraki adımına ulaşmak için hiçbir şeyden vazgeçmek istemeyen milyarder bir destekçinin dikkatini çeken dünyaca ünlü bilim adamı Dr. Jessica Moreau’yu merkezine alıyor. Edward Prendick, geçirdiği bir gemi kazası sonucunda kendisini Büyük Okyanus'un ortasında, kimselerin uğramadığı volkanik bir adada bulur. Ama şansına, ada pek ıssız sayılmaz. Ada, kendisini deneylerine adamış bir bilim adamı olan Dr. Moreau, alkolik asistanı Montgomery, onun tuhaf hizmetkârı M'ling ve Moreau'nun korkunç deneylerinin ürünü tuhaf yaratıklarla doludur. Acı, zulüm, ahlaki sorumluluk, insanın doğaya müdahalesi gibi felsefi temalarıyla dikkat çeken yapıtında, Wells aslında uzun yıllar sonra sonra genetik alanındaki çalışmaların gündeme getireceği etik meseleleri öngörmüştür. Henüz çok fazla bilgi sahibi olmadığımız proje, Gunpowder & Sky‘ın bilimkurgu departmanı Dust tarafından hazırlanacak.


Bu arada Apple Tv+, yeni Stephen King uyarlaması Lisey's Story dizisi için şahane bir ekip kurdu. Dizi, eşinin ölümüyle birlikte eşi hakkında tuhaf gerçekleri fark etmeye başlayacak Lisey’i merkezine alacak.