Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
18/01/2022

The Strongest Sage With the Weakest Crest, anime dizi oldu

Büyücülerin dünyasında geçen ve orijinal adı 'Shikkakumon no Saikyō Kenja' olan The Strongest Sage With the Weakest Crest, yeni yılın kaçırmamanız gereken anime dizilerinden biri.

Shinkoshoto'nun kaleme aldığı ve Huuka Kazabana'nın illüstrasyonlarını çizdiği light-novel serisi The Strongest Sage With the Weakest Crest, anime uyarlamasıyla ekranlara teşrif ediyor. Ocak ayının merakla beklenen animelerinden biri olan dizinin yönetmenliğini Noriaki Akitaya üstlenmiş. Hiroki Uchida'nın senaryosunu yazdığı animenin müziklerini Junpei Fujita, Seima Iwahashi ve Ryouta Tomaru ortaklaşa hazırlamışlar.

 Orijinal adı “Shikkakumon no Saikyō Kenja” olan dizinin konusu bir hayli ilgi çekici. Büyünün normal olduğu bir dünyadayız. Bu dünyada doğan büyücülerin, güçleri ve gelecekleri doğumla belli olan “işaret” ile belli oluyor. İşareti yakın dövüşte hiçbir işe yaramayan ve sadece büyülerin seviyesini yükselten bir büyücü, yaptığı bir büyü ile binlerce yıl sonra reenkarne olur. Mathias Hildesheimr olarak reenkarne olan büyücü yeni işaretine kavuşur. Yeni işareti her zaman istediği yakın dövüş için en uygun işarettir, ancak bu yeni dönemde en zayıf görülen işaret maalesef yakın dövüş işareti olmuştur. Neredeyse bütün büyülerin unutulduğu ve büyülü eşyaların oldukça nadir olduğu bu yeni dünya düzeninde, Mathias karanlıkta büyüyen kötü güçlere karşı kendi yolunu çizer. 8 Ocak'ta ilk bölümüyle ekranlara gelen The Strongest Sage With the Weakest Crest, bu yılın dikkat çeken anime yapımlarından birisi.