Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
09/04/2021

Sevilen manga Cestvs: The Roman Fighter, anime diziye uyarlandı

Mangadan uyarlanan ve milattan sonra 54 yılında geçen anime dizi Cestvs: The Roman Fighter, genç yaşında Roma İmparatorluğu tarafından öksüz bırakılan ve köle olan bir gencin hikayesini anlatıyor.

Shizuya Wazarai'nın yarattığı, yazdığı ve çizdiği manga Cestvs: The Roman Fighter, anime diziye uyarlandı. İki seri olarak yayımlanan manga 1997 yılından beri yayınlanmaya devam ediyor. Bandai Namco Pictures'ın yayımladığı, Logic&Magic stüdyolarının animasyonlarını hazırladığı Cestvs: The Roman Fighter, 14 Nisan'da ekran macerasına başlayacak. Dizinin yönetmenliğini Toshifumi Kawase (Higurashi no Naku Koroni Kai, Mobile Suit Gundam) ve Kazuya Monma (Aldnoah.Zero, Black Butler) ortaklaşa yapıyorlar. Senaryosunu yönetmen Toshifumi Kawase üstlenirken, müzikleri ise Masahiro Tokuda, Akihiro Manabe ve Yoshiyasu Ueda’ya ait.
 

 

Milattan sonra 54 yılında geçen Cestvs: The Roman Fighter, genç yaşında Roma İmparatorluğu tarafından öksüz bırakılan ve köle olan bir gencin hikayesini anlatıyor. Cestvs adındaki genç, köle dövüşmeyi öğrenmek ve Romalıların eğlencesi olarak turnuvalara katılmak için boks eğitimi almaya başlar. Eğitimi sayesinde kaderine karşı gelmeye ve özgürlüğüne kavuşmaya çalışan Cestvs'in macerası da bu şekilde başlamış olur. Cestvs: The Roman Fighter, aksiyon dolu, dramatik sahneleri ile neredeyse 25 yıldır takipçilerini mutlu ediyor. Tarihi animeleri sevenlerin oldukça tatmin olacağı dizi, “seinen” kategorisine giriyor. Cestvs'in yaşadığı köle hayatı ve hayatta kalma mücadelesi, hocası Zafar'ın verdiği eğitim sayesinde biraz da olsa kolaylaşsa bile Roma İmparatorluğu'nun köleleri gözden çıkarılabilir bir mal olarak görmesi ve yaşanan dramatik olaylar Cestvs: The Roman Fighter'ı “kesinlikle izlenmesi gereken animeler” listesine sokuyor.