Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
10/07/2019

Netflix animesi Saint Seiya: Knights of the Zodiac, fragmanıyla göz doldurdu

19 Temmuz'da Netflix'te ekrana gelecek Saint Seiya: Knights of the Zodiac, reenkarnasyon ile yeniden doğan Yunan tanrıçası Athena’nın yeminli muhafızları olan “Knights” adlı genç savaşçıların maceralarını konu alıyor.


Antik Yunan mitolojisindeki tanrılar dirilse ve insanlığa savaş açsa, sizce bu savaşta muzaffer olma şansımız ne olurdu? Neyse ki bu dengesiz kudret avantajının karşısında bizim de bir kozumuz olacak! Knights of the Zodiac, reenkarnasyon ile yeniden doğan Yunan tanrıçası Athena’nın yeminli muhafızları olan “Knights” adlı genç savaşçıların maceralarını konu alıyor. Tanrıların zalimliğinden bunalan Athena, insanlığın tarafına geçecek ve Knights adını verdiği ve ilhamını 12 burçtan alan şövalyeler yaratacak. Her bir şövalye, temsil ettiği burcun özelliklerine uygun güçler ve zırhla donatılacak! Şövalyeler, insanlığı yok etmeye çalışan güçlü Olimpos tanrılarına karşı verilen savaşta Athena’ya yardım edecek.

Peki bu savaşı kim mi kazanacak? 12 bölümlük bu iddialı anime 19 Temmuz'da izlediğimizde aradığımız cevaplara ulaşacağız. Netflix tarafından yayımlanan 1.5 dakikalık videonun en ilgi çeken yanlarından biri de The Struts tarafından icra edilen Pegasus Saiya adlı jenerik şarkısı olmuş. Dizi, 1986 yılının Ocak ayında yayınlanmaya başlayan aynı adlı popüler manga serisinin sadık bir uyarlaması olarak karşımıza çıkacak. Yayın hayatını noktaladığı 1990 yılına kadar toplam 28 sayı çıkmıştır. Japonya'da yayımlanan anime dizisi ise, 1986-1989 yılları arasında yayınlanmış ve 114 bölüm sürmüştür. Saint Seiya: Knights of the Zodiac'ı heyecanla bekliyoruz.