Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
01/12/2020

Fate/Grand Order: Camelot, 5 Aralık'ta Japonya’da vizyona giriyor

Pandemi yüzünden birkaç kez ertelenmek zorunda kalan Fate/Grand Order: Camelot adlı anime film, 5 Aralık'ta Japonya’da vizyona giriyor. Film, Divine Realm of the Round Table: Camelot - Wandering; Agateram adıyla da anılıyor.

Japonya çıkışlı Fate/Grand Order, her yıl milyarlarca dolar kazandıran, tüm zamanların en başarılı RPG oyunlarından biri. Oyunun global ölçekteki müthiş başarısı Fate/Grand Order çatısı altında bugüne kadar pek dizi, film, video oyunu ve hatta tiyatro oyunu izlememize neden oldu. Pandemi yüzünden birkaç kez ertelenmek zorunda kalan ve sonunda bu ay izleyiciyle buluşacak olan Fate/Grand Order: Camelot adlı film, Fate/Grand Order dünyasının merakla beklenen yeni güzelliği. Divine Realm of the Round Table: Camelot - Wandering; Agateram adıyla da anılan film, 5 Aralık'ta Japonya’da vizyona giriyor.
 Uzunluğu sebebiyle iki bölüm halinde izleyicilere sunulacak olan filmin ilk bölümünde, Chaldea tayfasının -yani iyilerin- maceraları anlatılacak. Filmin adında Camelot geçmesine rağmen hikayenin İngiltere'de değil, milattan sonra 1273 yılında Kudüs'te geçtiğini özellikle belirtelim. Kudüs'ün kontrolünü ele geçirmek için savaşan üç kabilenin tam ortasına ışınlanan Camelot ise, biraz değişmiş durumda. Resmi sitesindeki açıklamada, Camelot artık “Kutsal Şehir” olarak adlandırılıyor ve “Aslan Kral” lakaplı Artoria Pendragon ile Yuvarlak Masa Şövalyeleri altında gaddarca yönetiliyor.
 Yönetmenliğini Kei Suezawa’nın üstlendiği filmde, milattan sonra 1273 yılına, Kudüs'e gidiyoruz. Kutsal topraklar artık devasa bir çöle dönmüş durumdadır; insanlar evlerinden zorla atılmış, üç büyük kabilenin savaşının arasında sıkışıp kalmışlardır. Yuvarlak Masa Şövalyeleri, Kutsal Şehirlerini ve Aslan Krallarını korumak için toplanır. Diğer yanda ise, bütün hanedanlığı bu garip topraklara büyü ile çağırılmış olan Güneş-Kral Ozymandias, Aslan Kral'ın diktatörlüğüne karşı gizlice planlar yapar. Dağ insanları topraklarından kovulmuş, isyan etmek için fırsat kollamaktadır. Görevini tamamlamak için Aslan Kral'ın hüküm sürdüğü Kutsal Şehir'e doğru yola çıkan ana karakterimiz Bedivere, insanlığın son “Master”ı olan Ritsuka Fujimaru ve “Demi-Servant”ı Mash Kyrielight ile bir araya gelir ve insanlık tarihini düzene sokmak için hep beraber yola koyulurlar.