Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
30/07/2020

Efsane anime Ghost in Shell, 25. yılında 4K Ultra HD olarak izlenebilecek

Tüm zamanların önemli anime yapımalarından biri olarak kabul edilen 1995 tarihli Ghost in Shell, 25. yılında hayranlarının karşısına 4K Ultra HD kalitesinde çıkacak. 8 Eylül’de satışa sunacak set için ön sipariş başladı.

Shirow Masamune’nin aynı isimli manga serisinden uyarlanan ve Mamoru Oshii'nin yönetmenliğinde sinemaya transfer olan 1995 tarihli Ghost in the Shell, tüm zamanların önemli anime filmlerinden biridir. Hatta Akira ve Ninja Scroll ile birlikte dünyanın anime ile tanışması ve geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan üç önemli filmden biri olarak görülür. Gösterime girdiğinde büyük gişe hasılatı elde edemese de zamanla kült statüsüne getirecek bir hayran kitlesi kazanan film, kendisinden sonra gelmiş olan pek çok filmi, romanı, mangayı ve diziyi kadar etkilemeyi başarmıştır.
 Anime olduğuna bakıp küçümsemeyin, Ghost in the Shell tüm zamanların en iyi bilim kurgu yapımlarından biri olarak kabul edilir. Hatta Wachowski kardeşlerin The Matrix projesine imza atmadan önce defalarca Ghost in the Shell izleyerek bu yapımda anlatılan pek çok doneyi etüd ettikleri bilinir. Ghost in the Shell, Motoko Kusanagi adlı bir syborg ve Kuklacı (Puppet Master) isimli, kimliği meçhul bir hacker’in hikâyesidir. 2029 yılındaki bir polisiye öyküyü anlatan yapım, gelişen teknoloji ile ruhlarını kaybetmeye başlayan, canlılıklarını sorgulayan karakterlerin hikâyesini ele alıyor. 2029 yılında, çok yüksek teknolojiye ulaşmış bir toplumda insanların yarı makineleşmeye başladıkları bir dönemde, onların beynine girmek ve bilgi çalmak çok daha kolay hale gelmiştir. Kukla Ustası adı verilen bir hacker, üst düzey gizli bilgilere ulaşınca, devlet Bölüm 9’un iki elemanı Motoko Kusanagi ve Batou’yu kuklacıyı bulmakla görevlendirilir.
 İşte bu efsane yapım, 25. yılında çok özel bir set ile anime hayranlarının karşısına çıkacak. Lionsgate, “Ghost in the Shell 4K Ultra HD Combo Pack” adını verdiği özel seti 8 Eylül’de satışa sunacak. Bir efsaneyi 4K Ultra HD deneyimle izlemek isteyenler için Amazon üzeriden ön sipariş açıldı bile.