Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
12/12/2019

2019'un en sükse yapan anime dizisi The Rising of the Shield Hero oldu

Aneko Yusagi'nin satış rekorları kıran roman serisinden uyarlanan The Rising of the Shield Hero, 25 bölümlük ilk sezonunun başlangıcından itibaren seyirci sayısını en çok arttıran anime dizi oldu.

Culture Convenience Club'ın, Kento Bölgesi'nde (Gunma, Tochigi, Ibaraki, Saitama, Tokyo, Chiba ve Kanagawa) ikamet eden Japon tv izleyicilerinden topladığı verilerin sonuçlarına göre yılın en çok defa izlenen anime yapımını açıkladı. Aneko Yusagi'nin satış rekorları kıran roman serisinden uyarlanan The Rising of the Shield Hero, 25 bölümlük ilk sezonunun başlangıcından itibaren seyirci sayısı sürekli artarak devam eden ender anime yapımlardan biri olarak dikkat çekti. Genellikle bu unvanı en azından birkaç sezon devirmiş animeler kazanmayı becerirken bu yeni serinin böylesi bir başarıya imza atması oldukça şaşırtıcı.
 


Henüz izlememiş olan takipçilerimiz için The Rising of the Shield Hero'nun konusundan kısaca bahsedelim. Iwatani Naofumi, azılı bir manga okurudur. Bir gün kütüphanede bulduğu bir mangayı okurken paralel bir evrene geçiş yapar. Kılıç, Mızrak ve Ok üçlüsüne Kalkan göreviyle katılması teklif edilen Naofumi, bu teklifi tereddütsüz kabul eder ve dört genç savaşçı, Four Cardinal Heroes adlı ekibi kurarlar. Bu dört kahraman, Waves of Catasrophe olarak bilinen düşman güçleriyle mücadele etmeyi kendilerine amaç edinmiştir. Fakat Naofumi'nin maceraperestliği kendisine pahalıya patlayacak ve bu paralel evrende başına gelmeyen bela kalmayacaktır! Yapımcılığı Kadokawa Pictures In. tarafından üstlenilen bu eğlenceli anime diziyi türün tüm takipçilerine öneriyoruz.