Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TEKNOLOJİ
21/05/2021

Yeni nesil canlı yayın platformu Bigo Live hakkında merak edilenler

En popüler canlı yayın platformlarından biri olan ve 400 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Bigo Live ile kullanıcılar arkadaşlarıyla canlı sohbet edebiliyor, görüntülü görüşmeler yapabiliyor ve eğlenceli içeriklere erişebiliyor!

Canlı yayın platformları son dönemde Türkiye’de oldukça popüler. Bu alanın dikkat çeken isimlerinden biri de Singapur merkezli Bigo Live, kullanıcıların hayatlarını takipçileriyle gerçek zamanlı olarak paylaşmalarına ve dünyadanın farklı yerlerinden kullanıcıları bir araya getiren küresel bir canlı yayın platformudur. En popüler canlı yayın platformlarından biri olarak, şu anda 150 ülkede yaklaşık 400 milyon kullanıcısı var ve Türkiye’deki birçok yayıncının da yer aldığı eğlenceli bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

 
Yeni nesil canlı yayın platformu Bigo Live, 2014 yılında Singapur’da kuruldu. Topluluk kurallarının yapay zeka (AI) sistemi ile sağlandığı Bigo Live, sahip olduğu geniş içerik, uygulama içi oyunlar ve farklı etkinlerle Türkiye’de de yaygın olarak kullanılıyor. Uygulama üzerinde kullanıcılar canlı yayın yapabiliyor, arkadaşlarıyla sohbet edebiliyor, görüntülü görüşmeler yapabiliyor, müzik performansı, dans ve yetenek showları izleyebiliyor veya sevdikleri yayıncılarla etkileşime geçerek vakit geçirebiliyor. Uygulamada genç yetenekler, sanatçılar ve ünlü isimler, hayranları tarafından takip ediliyor, fotoğraf ve mesajlar paylaşabiliyorlar. Yetenekli yayıncıların bulunduğu platformda; canlı yayın akışlarını izleyebilme, canlı sohbet ve görüntülü arama, görüntülü grup sohbeti ve PK (people knockout) gibi farklı özellikler bulunuyor.
Peki, Bigo Live nasıl çalışıyor? Bigo Live, canlı yayın akışını akıllı telefonunuzda kolay ve erişilebilir hale getirir, böylece günlük yaşamda canlı anlarımızı çekmek çoğumuz tarafından kolayca yapılabilir. Bigo Live eğlenceli anlarınızı paylaşmanızı, sohbet etmenizi, ve farklı yayıncıları takip etmenizi sağlar. Canlı videonuz sırasında, takipçiler ekranın altında sizin ve diğer kullanıcıların görebileceği yorumları yazabilirler. Takipçiler ayrıca sizi desteklemek için gerçek paraya çevrilebilir hediyeler göndererek yayıncıların içeriklerini beğendiklerini gösterebilir. Yayıncıların ciddi gelirler elde edebildiği Bigo Live’da, birçok kişinin ünlü olmak ve yeteneğini daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak için iyi bir fırsat olabileceğini söyleyebiliriz.
 

Bigo Live'ı indirmek için tıkla: Android App Store