Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TEKNOLOJİ
28/12/2016

Gogoro’dan akıllı scooter

Gogoro isimli Tayvanlı şirket, bataryalı (şarj edilebilir) akıllı scooter’larını satışa çıkardı.

Motosiklet tutkunlarının yanı sıra, teknoloji meraklıları ve scooter kullanıcılarının da ilgisini çekecek olan bir haberle karşınızdayız. Otomotiv sektöründe yakıt yerine elektrik tüketimine geçilmesi yıllardır konuşulan ve üzerinde tartışılan bir konu biliyorsunuz. Bu durumun denemeleri de genelde motosiklet sektöründe yapılıyor.
2011 yılında Tayvan’da kurulan Gogoro, ağırlıklı olarak elektrikli motosiklet üretimine odaklanmış bir firma. Tayvanlı şirket, el altından çalışmalarını yürüterek 3 yılda $150 milyon biriktirmiş ve sonucunda SmartScooter adlı bir model geliştirmiş. Üstelik 2 yıldır tanıtımını yaptıkları bu modellerin perakende satışını yapacakları mağazayı da geçtiğimiz aylarda Taipei’de açtılar.
Maksimum 90 kilometre hıza yükselebilen bu scooter’lar, tam dolu bataryla ile 100 kilometre mesafe kat edebiliyorlar. SmartScooter adı verilen bu scooter’lar ile uyumlu şarj dolum ünitelerine sahip Taipei şehrinde, şimdiye kadarki deneme sürüşleri gayet olumlu sonuç vermiş. İşte bu şahane motosikletin tanıtım videosu ve görselleri...