Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
RÖPORTAJ
09/03/2021

Barabar, 14 Mart Tıp Bayramı'nda İş Sanat sahnesinde olacak

İş Sanat, 14 Mart Tıp Bayramı'nda Barabar’ı ağırlıyor. Sevilen halk türkülerini kendi yorumlarıyla aktaran Barabar, İş Sanat’ın YouTube kanalında ve internet sitesinde seyredebileceğiniz bu çok özel performansını pandemi döneminde görevlerini fedakârca sürdüren sağlık çalışanlarına ithaf ediyor.

Leyla ile Mecnun dizisinin İsmail Abisi olarak ünlenen Serkan Keskin (basgitar), Mucize Doktor dizisindeki Ali Vefa karakteriyle tüm Türkiye’nin tanıdığı Taner Ölmez (vokal) ve aranjör Fırat İkisivri üçlüsü tarafından 2018 yılında kurulan Barabar, pandemi döneminin özverili kahramanları sağlık çalışanlarına teşekkür amacıyla 14 Mart Tıp Bayramı’nda İş Sanat YouTube kanalında olacak. Sevilen halk türkülerini kendi yorumlarıyla sahneye taşıyan grupta Caner Malkoç, Cihan Tanrıverdi, Özgür Taş, Serkan Polat, Sibel Altan gibi müzisyenler de yer alıyor. Konser, İş Bankası iştiraklerinden Bayındır Sağlık Grubu’nun iş birliğinde düzenleniyor. İş Kuleleri’nde seyircisi olarak çekilen bu çok özel performans öncesinde Taner Ölmez ve Serkan Keskin’e sorularımızı yönelttik.
 Pandemi döneminde büyük fedakârlıklar gösteren sağlık çalışanları için konser verdiniz. Neler söylemek istersiniz?
Taner Ölmez: Barabar olarak uzun zaman sonra bir araya gelebildik. O yüzden bizi buluşturan ve böyle bir zamanda bize bu fırsatı veren İş Sanat’a çok teşekkür ediyoruz. Birlikte olmayı Çevrim içi etkinliklere hız kesmeden devam eden İş Sanat, 14 Mart akşamı Barabar’ı ağırlıyor. Sevilen halk türkülerini kendi yorumlarıyla aktaran Barabar, İş Sanat’ın YouTube kanalında ve internet sitesinde seyredebileceğiniz bu çok özel performansını pandemi döneminde görevlerini fedakârca sürdüren sağlık çalışanlarına ithaf ediyor. ve müzik yapmayı çok özlemişiz, çok heyecanlandık. Sözleri incitmeden yorumladık, çünkü türkülerin sözleri çok güzel ve anlamlı. Her biri derin hikâyeler barındırıyor. Sağlık çalışanlarımızın hayatımızda ne kadar değerli olduğunu biliyorduk ama bu dönemde onların değerini iyice anlamış olduk. Ben hemen hemen her gün içlerinde olduğum için onlara ayrıca teşekkür ediyorum. Tıp Bayramı için hazırladığımız konserimizi umarım beğenirler.

Nasıl bir repertuvarla müzikseverlerin karşısında olacaksınız?
Serkan Keskin: Bizim repertuvarımız halk müziği. Türkü söylüyoruz. Sevdiğimiz, kendi aramızda çalarken çok keyif aldığımız türküleri batı sazlarıyla yapısını bozmadan kendi yorumumuzla, kendi hissettiğimiz gibi düzenledik. İzleyicilerimiz Tıp Bayramı konserinde türkü dinleyecekler. İçinde çok bilinenler ve hiç duymadıkları türküler de olacak. Barabar’ı kurarken istediğimiz, dinlediğimiz ve hissettiğimiz gibi bir amaçla yola çıktık. Zaten kendi aramızda evlerde ya da tiyatro molalarında çalıyorduk. Neden bunları insanlarla paylaşmıyoruz diye düşündük. Paylaştık, sevdiler. Biz de çok mutlu olduk. Bu yolda devam ediyoruz. 14 Mart Tıp Bayramı yaklaşıyor. Sağlık çalışanları için yaptığımız bu konserimiz de o gün yayımlanacak. Tüm sağlık çalışanlarımıza minnettarız. Umarız biraz olsun onlara iyi geliriz.