Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
30/04/2021

Marvel Comics, yeni Moon Knight serisine 7 Temmuz’da başlıyor

Marvel Comics imzalı yeni Moon Knight serisi, 7 Temmuz’da başlıyor. Yeni çizgi roman serisi, hem ilk kez Moon Knight ile tanışacaklar hem de karakterin hayranları için oldukça doyurucu bir hikaye sunacak.

Doug Moench ve Don Perlin imzalı Moon Knight, Marvel dünyasında ilk kez 1975’te Werewolf by Night’ın 32. sayısında görülmüştü. Yeni versiyonu Jed MacKay (Black Cat) kaleme alacak ve Alessandro Cappuccio (Mighty Morphin Power Rangers) çizecek. Moon Knight, yakın zamanda yayımlanan Jason Aaron imzalı Avengers çizgi romanının “Age of Khonshu” bölümü temel alınarak yaratılıyor. Marc Spector, diğer adıyla Moon Knight, evsizler ve kimsesizlerin etrafta kol gezen kötülüklerden korunabilmesi için Midnight Mission adında bir barınak açar. Çatılarda gezen, çıkmaz sokaklara hilal şeklinde işaretini bırakarak kötü insanları korkutan, korumakla yükümlü olduğu insanlara zarar verenleri şiddet ile eğiten, kılıktan kılığa girebilen Moon Knight, eski ve kadim bir Tanrı olan Khonshu'nun hizmetkarıdır.

 


Marvel Comics'in belki de kavraması en karmaşık kahramanlarından biri olan Moon Knight, son derece ilginç bir karakter. Batman ile pek çok ortak yanı olan Moon Knight, aynı Batman gibi aşırı zengin ve tüm maddi imkanını ekipmanları için kullanıyor. Batman'in kullandığı batarang'lere benzeyen moonrang'leri kullanması ve dedektiflik yetenekleri neredeyse aynı denilebilir. Ancak Moon Knight'ı Batman'den ayıran iki devasa fark var. Moon Knight, birden çok kişiliğe sahip ve üstüne özel güçleri olan bir karakter. Kılık değiştirme yeteneği ile çoklu kişilikleri birleşince ortaya anlaşılması zor, ancak okuması oldukça keyifli bir karakter çıkıyor. Moon Knight'ın yeni serisi, hem ilk kez Moon Knight ile tanışacaklar hem de karakterin hayranları için oldukça doyurucu bir hikaye sunacak.