Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
03/09/2017

Çok özel çocuklar Justice League kahramanları oldu

Amansız hastalıklarla mücadele eden cesur yürekler, Justice League kahramanlarının kostümlerine bürünmüşler!


Bu çocuklar gerçekten de çok özeller. Hayır, yanlış tahmin ettiniz, süper güçlere sahip değiller. Bu çocukların her biri amansız hastalıklarla mücadele ediyorlar. Her birinin nadir görülen hastalıkları yaşam kalitelerini sarsıyor ancak kahraman yürekleri ve hayal güçleri onları gerçek birer kahramana dönüştürüyor! Fotoğraf sanatçısı John Rossi, bu altı miniği stüdyosunda ağırlamış ve her birini farklı bir Justice League karakteri olarak fotoğraflamış. Ortaya hem birbirinden güzel pozlar hem de müthiş bir anı yumağı çıkmış.

 

Kayden Kincle - Cyborg
Kayden 5 yaşında ve 1 yaşından beri ampüte bir çocuk olarak yaşamını sürdürmek zorunda kalmış. Omphalocele adlı bir hastalıkla doğan Kayden, iç organlarının kontrolsüz büyümesi sebebiyle yaşatılabilmek için iki bacağını birden kaybetmek zorunda kalmış. Kayden'la Cyborg karakterinin benzerliği bu sebeple önem arz etmekte.

 

 

Taegan Pettit - Superman
Taegan Pettit 9 yaşında. Bu yakışıklı gencin doğuştan kalbinin yarısı yok. Hypoplastic kalp sendromu olarak bilinen bir hastalıkla yaşam savaşı veriyordu. Bugüne dek üç kez açık kalp ameliyatı geçirdi ve koca bir yılı uygun kalp donörü bekleyerek geçirdi. Superman olmayı sonuna dek hak etti!

 

 

Sofie Lottus - Wonder Woman
Sofie henüz 3 yaşında ancak embryonal rhabdomyosarcoma adlı nadir bir kanser türüyle savaşıyor. O kadar zor bir tedavi sürecinden sadece günler sonra bu pozları verebildiğine inanmak güç ancak onun güçlü kalbi Wonder Woman olmasının önünde hastalığının bile engel teşkil etmesine izin vermiyor.

 

 

Zaiden Stolrow - The Flash
Zaiden 7 yaşında bir enerji yumağı! İleri seviye ADHD tanısı konan Zaiden yüksek dozlu ilaçlar kullanarak normal bir çocuk gibi davranabiliyor ve ilaçlarını almadığı zaman durduramadığı kadar hiperaktif bir yaşama mahkum oluyor. Zaiden'ın The Flash olması sürpriz değil!

 

 

Mataese Manuma - Aquaman
Ekibin en genci olan Mataese sadece 2 yaşında. Çok nadir bir kanser türü olan akut megakaryoblastic lösemiyle mücadele ediyor bu genç kahraman! İlk kemoterapi tedavisinden sonra bile enerjisinden bir şey kaybetmeyen bu sevimli bebeğe Aquaman olmak çok yakışmış!

 

 

Simon Fullmer - Batman
Ekibin en kararlı ve kıvrak zekalı üyesi Simon da Batman rolünün hakkını veriyor. 5 yaşında olan kahramanımız, neuroblastoma adı verilen sinir sistemi kanseriyle mücadele etmekte. O kadar zeki bir çocuk ki tedavisi sırasında doktorları ve hemşireleri tenkit etmekten bile çekinmiyor ve hastalığına dair her şeyi internette araştırıyor. Okumayı sadece 4 yaşındayken çözdüğüne inanamıyorsanız Batman'le tanışmamışsınız demektir!