Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
05/05/2017

Charlie Ellis’in kedi selfie’leri kitabından 15 harika fotoğraf

Kedi sahibi fotoğrafçı Charlie Ellis’ten ilginç bir kitap...

Çocukluğundan beri kedilerle iç içe büyüyen, şu sıralarda da kendi evinde tam 5 kediye birden bakan Reuters muhabiri Charlie Ellis’in kedi tutkusu o kadar ileri boyutlara varmış ki, kendisi kediler hakkında bir kitap bile yayımlamış! Tabii bu kitabı diğer hayvan kitaplarından ayıran temel bir özellik var: Bu kitap, baştan sona kedie selfie’lerinden oluşuyor! Evet, yanlış okumadınız, kedi selfie’leri! Nasıl mı oluyor? Anlatalım.
Ellis, bu kitabı çıkarmaya karar verdikten sonra evinin muhtelif noktalarında, uzaktan kumanda ile kontrol edebileceği pek çok dijital fotoğraf makinesi yerleştirmiş ve hepsini de özel olarak sensörlemiş. Bu sensör ayarı sayesinde, objektife herhangi bir kedi yaklaştığı zaman makine otomatik olarak fotoğraf çekiyormuş. Bu sayede, kedilerin makineye patilerini uzattıkları her an fotoğrafları çekilmiş. Hal böyle olunca da ortaya kedilerin selfie çekiyormuş gibi gözüktüğü fotoğraflar çıkmış. Ellis işte tüm bu fotoğrafları bir kitap altında toplamış. Aşağıda kitaptan bazı fotoğrafları bulabilirsiniz.
Bu arada kedilerden ve fotoğraflardan bahsetmişken, Peter Thorne’un objektifinden 9 muhteşem kedi fotoğrafını görmelisiniz!