Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
27/10/2020

Back To The Future serisiyle ilgili aradığınız her şey bu kitapta!

3 Kasım'da satışa çıkacak Back To The Future The Ultimate Visual History: Revised and Expanded Edition kitabı, Geleceğe Dönüş serisini seven her film severin arşivinde olması gereken bir güzellik.

3 Temmuz 1985’te vizyona giren Back To The Future, bildiğiniz gibi bu sene 35. yaşını kutluyor. 1989 ve 1990 yıllarında yayınlanan devam filmleriyle birlikte bilim kurgu sinemasının mihenk taşlarından birine dönüşen seri, 35. yıla özel pek çok sürprizle hayranlarının karşısına çıkıyor. Bunlardan biri de ikonik film üçlemesini çağdaş bir bakışla mercek altına alan “Back To The Future The Ultimate Visual History: Revised and Expanded Edition” kitabı olacak.
 


Bu çok özel kitap, Insight Editions'tan 50 dolar fiyatla ve 3 Kasım’da satışta olacak. Aslında bu kitap, ilk olarak 2015 yılında -filmin 30. yılı şerefine- yayınlanmıştı. Beş yıl sonra, bu kez 35. yılı için, tamamen elden geçirilmiş olarak piyasaya çıkıyor. Bu genişletilmiş ciltte, ilk kez göreceğimiz kamera arkası fotoğrafları da dahil olmak üzere hayranların bayılacağı inanılmaz ekler yer alıyor olacak.
 


2015'teki Geleceğe Dönüş Günü etkinliklerine dair detaylar, IDW'nin çizgi roman serisiyle ilgili ek bilgiler, Telltale Games video oyunu ve Back to the Future: The Musical'ın yapım aşamasını gözler önüne seren kapsamlı kamera arkası görüntüleri ve çok daha fazlasını kapsayan genişletilmiş baskı, Back To Future’in hikayesini bir adım daha ileriye taşıyor. Kitapta eş yaratıcı/yazar/yapımcı Bob Gale, efsanevi besteci Alan Silvestri, Grammy ödüllü şarkı yazarı Glen Ballard, Tony ödüllü yönetmen John Rando ve Back to The Future tiyatro oyununun yldızları Olly Dobson (Marty McFly) ve Roger Bart (Doc Brown) dahil pek çok isimle röportajlar da yer alıyor.