Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
28/10/2020

Yeni Kylie Minogue albümü Disco, 6 Kasım’da piyasaya çıkıyor

Son olarak 2018’de Golden’la karşımıza çıkan Kylie Minogue, yeni albümü Disco'yu 6 Kasım’da piyasaya çıkarıyor. Güzel yıldız, “Yetişkinler için disco” olarak adlandırdığı yeni albümünü evinde kaydetti.

Avustralyalı şarkıcı Kylie Minogue, 52 yaşına girdiği bu sene, 15. albümü “Disco” ile piyasaya bomba gibi düşmeyi planlıyor. 2018'de çıkardığı country sound’lu Golden albümünden sonra Kylie, 70 ve 80'lere ışıltı katan disco sound’u ile geri dönüş yapıyor. Kendi söylemi ile “Yetişkinler için disco” diye adlandırdığı albümün neredeyse tamamı pandemi yüzünden Minogue'un evinde kendi kurduğu mini stüdyosunda hazırlandı. Kylie Minogue'un plak şirketi olan BMG'nin başkanı Alistair Norbury, bir açıklamasında Kylie Minogue'un kendi sesini kaydetmeyi ve düzenlemeyi Logic Pro programını kullanarak öğrendiğini ve bu konuda kendini inanılmaz geliştirdiğini belirtti.
 


1990 yılından beri her albümünde kendi şarkılarını yazan Kylie Minogue, yeni albümündeki şarkıların tümünü kendisi yazdı, ancak ilk defa kendi yaptığı işi düzenledi. Eğer 11 yaşındaki çocuklar kendi yatak odalarında bu işi yapabiliyorlarsa bende yapabilirim diyen Kylie, bizce güzel bir noktaya parmak basmış. “Yetişkinlerin de eğlenmesi gerekiyor.” diyen seksi sanatçı, hayranlarının 17 yaşındaymış gibi dans edecekleri bir albüm yaptığı için sevinçli. Albümü kendi evinden yapmak zorunda kaldığı için, albümde beraber çalıştığı insanları sadece belden yukarısını tanıdığını espri yolla söyleyen Kylie Minogue, 6 Kasım’da yayınlanacak albümün kusursuz olmayacağının farkında olduğunu ancak ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını ve heyecanlı olduğunu da belirtmeden geçemiyor.
 


Bu arada Kylie Minogue, yeni albümü Disco’yu tanıtmak için özel bir canlı yayın şovu yapacağının haberini verdi. Adı “Kylie: Infitine Disco” olacak olan bu internet şovu, 7 Kasım'da gerçekleşecek. Şovun izleyenleri paralel bir evrenden geçirerek tekil yalnızlıktan alternatif öforik dans topluluğuna çevireceğini söyleyen Minogue, bilet satışına da bu yazıyı kaleme aldığımızda tam gaz devam ediyordu.


Bu arada Smashing Pumpkins, yeni albümü Cyr'ı 27 Kasım'da çıkarıyor.