Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
31.10.2020

Yeni AC/DC albümü Power Up, 13 Kasım'da müzikseverlerle buluşuyor

Son yıllarda pek çok badire atlatan Avustralya'nın gururu efsanevi rock grubu AC/DC, yeni albümü Power Up ile hayranlarını selamlıyor. 12 şarkının yer aldığı 17. AC/DC albümü, 13 Kasım'da piyasada olacak.

Yılların eskitemediği, Avustralya'nın gururu efsanevi rock grubu AC/DC, 17. albümleri Power Up ile dinleyicilerle buluşmak için gün sayıyor. 2014 yılında piyasaya sürdükleri Rock or Bust'tan bu yana albüm çıkarmayan grubun geleceği için hayranları epey endişeliydi. Nasıl olmasınlar ki? Pek çok talihsizlik AC/DC'nin başına neredeyse gelmeyen kalmamıştı. Rock or Bust döneminde sağlık sorunları nedeniyle emekli olup görev alamayan ritm gitaristleri Malcolm Young'ın yokluğunu, grup Malcolm ve Agnus kardeşlerin küçük yeğeni Stevie Young ile kapatmaya çalışmıştı bildiğniz gibi.
Bu oyuncu değişikliği yetmezmiş gibi bir de davulcuları Phil Rudd, cinayete teşebbüs ve uyuşturucu bulundurma suçlarından 10 aylık ev hapsine mahkum edilince, Rock or Bust'ın dünya turunda davula Chris Slade'i geçirerek tura devam etmeye çalıştılar. Ancak aksiliklerin sonu gelmedi ve bu defa Brian Johnson, kulağındaki sorunun büyüdüğünü ve dünya turuna devam ederse sağır olabileceğini açıklayarak dinlenmeye çekildi. Turun Avrupa ayağındaki bazı konserlerde Guns N' Roses'ın asi solisti Axl Rose, Brian Johnson'ın yerini doldurdu fakat Axl Rose'un tarih çakışması nedeniyle yardımcı olamadığı turun son 10 konseri iptal edildi. Maalesef, Malcolm Young tüm tıbbi müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve Kasım 2017'de hayata gözlerini yumdu.

 


Malcolm'un ölümünden beri AC/DC ile ilgili binbir çeşit dedikodu etrafta dolaşıyordu. Brian Johnson iyileşip gruba geri dönebilecek miydi? Agnus Young, kardeşi Malcolm'un ölümünden sonra ayağa kalkıp müzik yapabilecek miydi? Ağustos 2018'de, en son üç albümlerini kaydettikleri Vancouver'daki stüdyoda Angus, Stevie, Brian ve Phil görüntülenince AC/DC hayranlarının içini sevinç ve heyecan kaplamıştı. Grup, yaşanan kötü olaylara rağmen dimdik ayaktaydı ve yeni bir albüm için son hızda çalışmaya başlamışlardı. Malcolm'un 2000'lerin başında yazdığı şarkıları değerlendirmeye alan grup, yeni albümleri Power Up'tan ilk single'ları Shot in the Dark'ı 6 Ekim'de AC/DC severlere sundu. Shot in the Dark, AC/DC'nin yaşadığı tüm kayıplara rağmen neredeyse ilk şarkılarındaki enerjiyi yansıtan, başarılı bir çalışma. 12 şarkının yer aldığı Power Up; dijital, CD, vinyl ve mini hoparlörlü özel deluxe paket olarak 13 Kasım'da piyasada olacak.


Bu arada Smashing Pumpkins, yeni albümü Cyr'ı 27 Kasım'da çıkarıyor.