Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
14/11/2018

Metallica, Foo Fighters ve Soundgarden Chris Cornell için sahneye çıkıyor

Chris Cornell anısına 16 Ocak 2019'da Los Angeles’ta gerçekleşecek I Am The Highway: A Tribute to Chris Cornell anma konserinde Metallica, Foo Fighters ve Soundgarden gibi isimler sahne alacak.


Rock müziğinin efsane ismi Chris Cornell'in aramızdan ayrılışın üzerinden neredeyse 1.5 yıl geçti. 18 Mayıs 2017'de Detroit konserinden ardından otel odasında intihar eden efsane müzisyen, tüm sevenlerini derin bir üzüntüye boğmuştu. Chris Cornell, sadece Seattle ya da grunge akımının değil; dünya rock müzik sahnesinin en özel seslerinden biriydi. Hatta çoğu otorite için rock müziğe Led Zeppelin vokalisti Robert Plant’ten beri gelmiş en iyi sesti. Chris, bugüne dek Soundgarden başta olmak üzere, Audioslave, Temple of the Dog ve solo projeleriyle pek çok jenerasyonun müzik zevkine sesiyle bizzat imza atmıştı.
Chris Cornell'ı anmak için 2019’un hemen başında planlanan konserin kadrosu belli olmaya başladı. Cornell’in ailesi ile yakın dostları tarafından organize edilen ve 16 Ocak 2019'da Los Angeles’ta gerçekleşmesi planlanan gösteriye, hayatta olan Soundgarden ve Audioslave üyelerinin yanı sıra Metallica, Foo Fighters ve Ryan Adams’ın katılımı kesinleşti. I Am The Highway: A Tribute to Chris Cornell adını taşıyan anma gecesinin sunuculuğunu ise Jimmy Kimmel üstlenecek.